Зменшуючи борги

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

Ви взяли невигідну карту і хочете її закрити? Або у вас на руках кілька кредитів, які ви б з радістю проміняли на один? Зберегти нерви, гроші і час допоможе такий продукт, як рефінансування.

Що це таке?

Рефінансування – це погашення поточних кредитів за рахунок отримання нових позик. Основна мета рефінансування – отримання вигіднішої пропозиції по ставці кредиту для зниження щомісячного платежу.

Як закрити карту?

Рефінансування прийде на допомогу клієнтам, які вирішили позбутися невигідною кредитної картки. Банківських пропозицій багато, і не завжди позичальники вибирають кращі з них. Лише через деякий час клієнт розуміє, що умови обслуговування по карті виявилися не такими вже привабливими, як їх розписували, а ефективна процентна ставка по карті перевищує, наприклад, 50% річних.

У випадку з кредитною карткою можливо скористатися пропозицією іншого банку і оформити нову карту, при цьому стару карту можна закрити або залишити на розсуд клієнта.

Щоб закрити стару карту, потрібно прийти в банк з паспортом і договором. На місці слід дізнатися розмір заборгованості, що залишилася і відразу ж її погасити коштами своєї нової карти, отриманої в рамках рефінансування (або своїми засобами, якщо не вдалося отримати нову карту). Далі клієнт повинен написати заяву з проханням про закриття кредитного рахунку. Даний документ менеджери зареєструють і видадуть вам копію з позначкою про те, що заява прийнято.

Саму карту клієнт здає працівникам банку, які тут же повинні її знищити. Для повного щастя, залишиться лише отримати в банку довідку про те, що рахунок закритий, кредит погашений і ніяких претензій до позичальника банк не має.

Як зібрати кілька кредитів в один?
Часто про рефінансування згадують, коли необхідно замінити кілька кредитів, розкиданих по різних банках, на один позику в одному банку. При цьому ще вдається знизити ставку. За фактом позичальник вбиває відразу двох зайців: заощаджує гроші, знижуючи рівень щомісячних платежів, і економить час, адже тепер немає потреби роз’їжджати по декільком банкам.

Головна умова до людей, які претендують на рефінансування – це відсутність простроченої заборгованості за поточними кредитами.

Які потрібні документи?
Вимоги аналогічні тим, що пред’являються до позичальників, які бажають отримати кредит по будь-якому продукту в рамках програми кредитування на невідкладні потреби.

З додаткових документів знадобляться:

1. Документ, що підтверджує дохід (один на вибір):
• Довідка про доходи
• Довідка по формі Банку
2. Кредитний договір, укладений з банком-кредитором, а також інші документи, оформлені банком-кредитором при наданні кредиту;
3. Довідка (-и) з банку-кредитора у вільній формі, що відображає:
• фактична дата, сума і валюта наданого кредиту;
• сума для повного дострокового погашення;
• реквізити для перерахування коштів у рахунок погашення кредиту.
4. Довідка / виписка про залишок коштів на рахунку, використовуваному для погашення кредиту