Як взяти кредит пенсіонеру

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    pensioner

    Кожному банку хочеться, щоб його клієнти були молодими, здоровими, добре заробляли. Тому для тих, хто на пенсії буває не так просто оформити кредит, адже у них і доходи не такі високі і здоров’я може підкачати. Однак, деякі банківські установи зрозуміли, що пенсіонери – це величезна ніша клієнтів, яка можно сказати ні ким поки не зайнята. Так з’явилися кредити для пенсіонерів, які з кожним роком набирають обертів. Тепер у позичальників у віці є не тільки можливість оформити кредит, а ще й повибирать найвигідніші умови серед пропозицій різних банків.

    Банк і мікрофінансові організації не дарма зацікавилися пенсіонерами, адже їх дохід, хоч і не великий, зате стабільний, який тільки може бути – пенсія. Більшість пенсіонерів в Україні продовжують працювати, а значить є цілком платоспроможними. Порівняно з молоддю, пенсіонери більш сумлінні і акуратні, а значить не пропускають платежі по мікрокредитам та кредитам готівкою, акуратно і точно вносять щомісячну плату. До того ж пенсіонери зазвичай наживають за все життя досить майна – машини та квартири, які є відмінним забезпеченням і можуть служити заставою під кредит. Пенсіонери беруть кредити не на ризиковані заходи та відкриття бізнесу, який може прогоріти, а на благоустрій дачі, поїздки на відпочинок або інші ризиковані заходи. У підсумку виходить, що пенсіонери – мало не ідеальні позичальники для банків. Тому сьогодні більшість банків з радістю пенсіонерам видають кредити, не відстають і мікрофінансові організації.

    Що потрібно пенсіонеру для оформлення кредиту

    Кожен банк виставляє свої, конкретні умови оформлення кредиту пенсіонерам. Для підтвердження доходу багато хто банки просять надати пенсійне посвідчення, для працюючих пенсіонерів – часто потрібна довідка з місця роботи про дохід 2НДФЛ, інші банки просять і те і інше. Існують також спеціальні держпрограми для пенсіонерів або власні кредитні програми банку, створені спеціально для людей пенсійного віку, для участі в них пенсіонерам взагалі не потрібно підтверджувати дохід та надавати інші документи, крім паспорта. Це дуже зручно, адже в пенсійному віці не дуже приємно бігати за папірцями.
    Для оформлення кредиту пенсіонер повинен підходити за наступним умовам: мати постійну або хоча б тимчасову (на термін кредитування) реєстрацію за місцем знаходження банку, вік позичальника не повинен перевищувати 75 років. Часто саме від віку позичальника залежить, чи вимагатиме банк забезпечення. Наприклад, якщо пенсіонеру до 65 років, то застава і поручителі не потрібні, а якщо більше 65 років – то необхідно їх надати. Такі умови висувають до пенсіонерів більшість банків.
    Однак і без забезпечення кредит може бути виданий в будь-якому віці, ось тільки суму не дуже великі, від 15 до 45 тисяч гривень. Так само і з документами, ви можете не надавати довідки про доходи, у багатьох банках це не потрібно, але якщо ви їх надасте, то ваші умови кредиту, можливо, будуть набагато вигідніше. Не варто забувати і про позитивної кредитної історії, яка важлива завжди і в будь-якому віці для оформлення кредиту.
    У середньому, сьогодні банки надають кредит пенсіонерам на наступних умовах: термін від півроку до 5 років, відсоткова ставка 27-29% річних у гривнях.
    До речі, варто відзначити той факт, що пенсіонеру завжди вигідніше брати кредит саме у того банку, на картку якого приходить його пенсія. Тоді й умови будуть краще і документів доведеться збирати менше. Для кредитів із заставою або поручителями процентна ставка зазвичай становить близько 16% річних.

    Скільки і на скільки дають кредит

    Сума кредиту, яка може бути схвалена пенсіонеру залежить насамперед від віку пенсіонера, якщо вік вже дуже солідний, то навряд чи дадуть дуже велику суму. Так само і з термінами кредитування, намагаються схвалити терміни поменше, щоб перестрахуватися. На суму і термін кредитування так само, як і у всіх кредитах, впливає заставу – тобто те майно, яке може послужити забезпеченням за кредитом, у разі його неоплати.
    Зазвичай, термін кредиту для пенсіонерів не перевищує п’яти років, а суму по кредиту становить близько 200-300 тисяч гривень, втім, є варіанти, коли видавали і 400-750 тисяч, але це швидше виключення. Зазвичай, пенсіонери як не ризикові і добросовісні позичальники, самі не беруть в кредит дуже великі суми.

    Забезпечення кредиту

    Часто для оформлення кредиту пенсіонерам потрібні поручителі, особливо якщо вік позичальника вже дуже солідний. Якщо банк упевнений, що якщо щось трапиться з позичальником, є кому довиплачівать кредит банк звичайно ж, піде на більш м’які умови за кредитом. В цьому випадку зазвичай більш низькі ставки за кредитом, а так само можливість самостійно вибрати термін кредитування, так і розмір суми, яку може оформити позичальник, набагато вище. Якщо немає можливості залучити поручителів, тоді велику роль відіграє забезпечення – заставу.