Як вигідно купити долар?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Розглянемо ще одне питання, яке мені теж дуже часто задають останнім часом: як вигідно купити долар? Причому, актуальність цього питання не падає, а швидше – навпаки, що особисто для мене виглядає дивно. Тому що купити долари за вигідним курсом можно було якийсь час назад, такі моменти були, але тоді про це чомусь мало хто замислювався: всі раділи зміцненню національної валюти і поширювали чутки про швидкий крах долара. Також була розповідь про долар по 40 гривень.

    Тепер, коли “все пішло не так”, знову багато схаменулися, бо втрачати особисті заощадження нікому не хочеться. Що я можу сказати з цього приводу – про це далі в статті.

    Перш за все, щоб вигідно купити долар, потрібно вміти об’єктивно (підкреслюю виділяю жирним) оцінювати поточну економічну ситуацію з валютними курсами. Причому, дуже бажано робити це самостійно, не спираючись на чиї-небудь інші думки (особливо – на озвучені в Топових ЗМІ), в тому числі і на моє. Можна послухати і почитати думки тих людей, які авторитетні конкретно для вас, звернути увагу на ключові аргументи, порівняти це все з власним баченням ситуації, і зробити висновки.

    Я вже не раз наводив приклади, як навіть правильна думка, вірний прогноз однієї людини може стати згубним для іншого, не буду повторюватися, просто це дійсно так. Що вже говорити про помилковому або завідомо неправдивому прогнозі (які теж у наш час далеко не рідкість).

    Правило 1. Хочете купити долар за вигідним курсом? Керуйтеся принципом “своя голова на плечах”.

    Однак, керуватися цим потрібно не аби як, а обґрунтовано. Тобто, володіючи хоча б ази фінансової грамотності. Ви повинні непогано розбиратися в тому, від чого залежить валютний курс, адже це завжди у ваших інтересах. На цю тему я навіть спеціально зробив більш докладний відео ролик, де просто “на пальцях” за півгодини пояснюю все основне, що ви повинні знати на цю тему: валютний курс. До речі, мені там в коментарях якось написали, що, мовляв, все добре, але треба коротше: немає стільки часу дивитися. Вибачте, звичайно, але якщо у вас немає півгодини на те, щоб дізнатися і зрозуміти всі ключові фактори, від яких залежить курс валюти, вигідно купити долари ви ніколи не зможете, будьте впевнені. І потім звинувачувати в цьому будете кого завгодно, але не себе.

    Правило 2. Щоб вигідно купити долар, ви повинні знати і розуміти, як формується валютний курс, від чого він залежить.

    Коли ви будете це розуміти, вам потрібно буде навчитися аналізувати поточну ситуацію і застосовувати до неї всі ці знання. Розгляну це на простих прикладах.

    Ви знаєте, що курс національної валюти залежить від торгового балансу країни, так подивіться, який він на поточний момент: що більше, експорт або імпорт, яка динаміка. Це відмінно покаже, притікає в країну валюту чи, навпаки, витікає, що і буде впливати на подальшу тенденцію курсу долара.

    Чи ж ви знаєте, що на курс долара всередині країни впливає і його світове становище. Подивіться, як останнім часом змінюються котирування долара до провідних світових валют (євро, франка, єни тощо), до світових товарів (золото, нафту), зіставте це з динамікою долара “на місці” і зробіть висновки.

    Або, наприклад, ви знаєте, що на валютний курс істотний вплив може надати ажіотажний попит на валюту серед населення. Але, в той же час, знаєте, що якщо при цьому немає інших об’єктивних чинників для того, щоб курс долара зростав, такий вплив буде лише короткочасним.

    Це лише кілька простих прикладів, для більш точного прогнозування подальшої динаміки курсу долара, потрібен більш широкий аналіз.

    Правило 3. Якщо хочете купити долари за вигідним курсом, уважно аналізуйте поточну економічну ситуацію в країні і в світі, щоб більш точно спрогнозувати подальшу тенденцію його зміни.

    Наступний важливий момент: ви повинні дуже добре бачити діючий тренд. Наприклад, тренд курсу долара до гривні і т. д.

    Причому, для вас першочергове значення повинен мати саме глобальний, довгостроковий тренд. Як його побачити? Дуже просто. Відкрити будь-онлайн або оффлайн графік котирувань валютного курсу за останній період, припустимо, за рік або ще більше. Якщо графік йде вгору – висхідний тренд. Графік йде вниз – спадний тренд.

    Дуже багато людей, бажаючи вигідно купити долари, чомусь впритул не хочуть помічати глобального тренда, а звертають уваги на якісь дуже короткострокові руху. Ну, наприклад, курс долара скільки-то останніх днів йшов вгору, а потім пішов вниз. І починають запитувати: а що, тренд змінився?

    Та не помінявся він… Тренд зміниться, коли ви відкриєте, припустимо, місячний графік, і він багато місяців поспіль буде йти з нахилом вниз. Ну або хоча б будуть сильні сигнали для того, щоб це сталося.

    Правило 4. Один з постулатів технічного аналізу свідчить: тренд діє до тих пір, поки не подасть явних ознак розвороту. Не забувайте про це!

    Однак, наявність тренда аж ніяк не означає, що кожен день курс повинен змінюватися тільки вгору або тільки вниз. Це означає, що він буде змінюватися по-різному, але більше, ніж вниз (при висхідному тренді) або вниз більше, ніж вгору (при низхідному). При цьому можуть виникати досить серйозні короткострокові або навіть середньострокові руху проти тренда, які називають “відкатами” або “коректуваннями”. От саме їх і потрібно використовувати для того, щоб купити долари за вигідним курсом.

    Наприклад, ви бачите, що є глобальний тренд на зростання долара. У якийсь момент починається зворотний рух – долар починає падати. Ви бачите, що глобальних фундаментальних передумов для цього немає, але напевно є якісь певні фактори, не дуже суттєві. Значить, ви маєте справу з коригуванням – ось її то і потрібно використовувати для того, щоб вигідно купити долар.

    Правило 5. Купувати валюту в момент її зростання, як правило, дуже небезпечно і часто не вигідно. Чим сильніше цей ріст – тим небезпечніше! Краще не піддавати себе таким ризикам. Вигідно купувати долари, коли вони падають в ціні – в момент коригування при наявності глобального тренда на зростання.

    В цьому випадку, потрібно вибрати оптимальний момент для покупки, тобто, приблизно спрогнозувати, до яких відміток може скоректуватися курс, перед тим як знову повернутися до свого глобального напрямку руху. Як це зробити?

    Якщо на загальну динаміку основне вплив надають фундаментальні фактори, щоб їх побачити, використовується фундаментальний аналіз ринку, то при аналізі коротких часових інтервалів, якими і є коригування, краще використовувати технічний аналіз, тобто, математичні закономірності, яким піддані будь-які тенденції на будь-яких ринках.

    Правило 6. Щоб максимально вигідно купити долар – потрібно якомога точніше спрогнозувати крайню точку відкату. Це зручно робити за допомогою інструментів технічного аналізу, наприклад, рівнів Фібоначчі.

    Однак, звичайно ж, 100% результату не дасть жоден інструмент. Наприклад, ви можете спрогнозувати, що курс долара опуститься до 23 гривень і купити потрібну суму за цією ціною, а він опуститься далі до 20 (цифри взяті з абсолютно стелі – не треба до них прислухатись). І тоді ви будете кусати собі лікті, що купили за невигідним курсом.

    Щоб максимально згладити можливі подібні моменти, можна використовувати метод середньої ціни

    Наприклад, вам потрібно купити 1000 доларів. Максимальний курс, за яким ви готові це зробити – 25 гривень. Отже, як тільки курс, падаючи, досягає 25 гривень, ви починаєте купувати по 100 доларів в день, в результаті загальна сума буде куплена по якомусь середнім курсом, який не буде найнижчим, але зате і не буде найвищим. Таким чином можна вигідно купити долари.

    Правило 7. Щоб купити долар за вигідним курсом, можна використовувати метод середньої ціни: здійснювати покупку потрібної суми, розбивши її на декілька дрібних партій.

    Я описав приблизний напрям думок, який, на мій погляд, повинно бути у людини, яка бажає вигідно купити долар. Але визначення максимально вигідного курсу – це одна сторона питання, друга сторона – де краще робити покупку, де купити долари вигідно. На цю тему я вже писав окрему статтю, рекомендую з нею ознайомитися: де купити долари? А до неї навздогін ще одна стаття, що описує процес купівлі валюти через біржу, за біржовим курсом, який завжди вигідніше, ніж курс продажу в будь-якому місці: Як купити долари на біржі? (актуально для України, і тільки для великих сум – дрібні купувати через біржу невигідно).

    На цьому все. Сподіваюся, ви приблизно зрозуміли, як вигідно купити долари. Можливо, мої рекомендації здадуться комусь занадто складними, але що робити. Спрогнозувати найвигідніший курс дійсно непросто, раз вже в цьому помиляються навіть провідні аналітики з світовим ім’ям. Так що, потрібно приділити підвищенню своєї фінансової грамотності, що в результаті сприятливо позначиться на стані ваших особистих фінансів. Повірте, це того варто і ніколи не буде зайвим.