Як працює кредитна карта з грейс періодом

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Кредитна карта з грейс періодом являє собою карту, за якою протягом певного терміну діє пільговий період. Погашення повної заборгованості протягом цього терміну позбавляє позичальника від необхідності виплачувати банку відсотки. Грейс або пільговий період поширюється практично на всі види операцій, і навіть видача готівки (правда тільки в деяких банках). У разі якщо протягом грейс періоду борг не був погашений, то позичальник виплачує заборгованість шляхом внесення на рахунок мінімального платежу, який може становити 5-10 відсотків від суми заборгованості. При цьому за позичальником зберігається можливість заощадити на відсотках, якщо він в наступному місяці протягом грейс періоду повністю погасить заборгованість.

    Основні особливості карти з грейс періодом

    В даний час кредитна карта з грейс періодом користується шаленою популярністю у позичальників і багато банків активно пропонують подібну послугу з свої кредитним картам.

    Залежно від банку і вибраної програми різняться і особливості надання грейс періоду, тут може коливатися не тільки безпосередньо сам термін пільгового періоду і способи його обчислення, але й кількість операцій, актуальних для його дії. Крім того слід враховувати і той факт, що якщо повністю розплатитися з банком протягом пільгового періоду не вийде, то розлучитися з відсотками все-таки доведеться. Тому перш ніж оформити кредитну карту з грейс періодом рекомендується оцінити розмір відсоткової ставки, за якою можливо буде виплачений кредит.

    Також варто відзначити, що ряд банківських організацій далеко не всім клієнтам готові надати опцію пільгового періоду по кредитній карті. І для того щоб стати власником кредитної карти з можливістю користування грейс періодом, потенційному позичальникові доведеться доводити свою кредитоспроможність. Крім того, в разі якщо протягом пільгового періоду позичальник ні копійки не вніс на рахунок або, ще гірше, перевищив наданий ліміт і пішов в овердрафт, то банк має право застосувати до такого клієнта штрафні санкції.

    Кредитна карта з грейс періодом розкіш чи необхідність

    У випадках, коли потреба в додаткових коштах з’являється регулярно, при цьому погашення заборгованості відбувається в повному обсязі, то кредитна карта з грейс періодом це просте рішення виниклих проблем, ніж пошук необхідної суми у знайомих або оформлення споживчого кредиту.

    В середньому, пільговий період, як правило, становить 50 днів, і при грамотному підході до формування власного бюджету, то ніяких проблем і додаткових витрат, пов’язаних із сплатою відсотків за кредитом, виникнути не повинно.

    Враховуючи той факт, що при п’ятдесятиденного пільговому періоді багато позичальників отримують по дві місячні зарплати, спланувати власні витрати можна без проблем, звісно, якщо привчити себе до фінансової дисципліни. В теж час з іншого боку, в разі якщо позичальник не зміг або не встиг внести повну суму виниклої заборгованості, то погашення кредиту здійснюється з нарахуванням відсотків.

    Вирішивши оформити кредитну карту з грейс періодом, слід розуміти, що даний платіжний інструмент в першу чергу призначений для здійснення безготівкових платежів по карті. Дуже важливо ще на етапі підписання кредитного договору з’ясувати у банку на які операції по карті поширюється пільговий період. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів, коли погасивши повністю заборгованість в грейс період, позичальник дізнається про те, що йому ще необхідно виплатити відсотки за зняття грошей в банкоматі.