Як повернути товар, куплений в кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Традиційно в передноворічний період попит громадян на споживчі кредити зростає. Багато українців вже купують для своїх рідних і близьких подарунки, в тому числі і з залученням кредитних коштів. Але як бути, якщо товар куплений в кредит, але перестав подобатися? Чи можна його повернути?

    За законом про захист прав споживачів громадянин має право протягом 14 днів з моменту придбання товару звернутися до продавця і зажадати повернення сплаченої суми. В цьому плані неважливо, як був куплений товар – на свої гроші або банку. Правда у випадку з банком процес повернення товару буде трохи більше виснажливим.

    Починати потрібно з уважного прочитання кредитного договору. Будь-який товар, куплений в кредит, – це, по суті, власність банку, тому перед поверненням необхідно сповістити про це фінорганізаціях, заручившись її згодою.

    Після звернення в магазин продавець повинен переконатися, що товаром не користувалися, присутній заводська упаковка, збереглися чеки.

    Далі магазин повертає покупцеві гроші за товар, але, як можна здогадатися, не всю суму цілком, а тільки початковий внесок, який здійснив покупець. Решта суми перераховується банку.

    На цьому відносини клієнта і магазина можна вважати завершеними, проте з банком позичальникові ще належить залагодити пару моментів. Справа в тому, що за час користування кредитом банк вже встиг нарахувати відсотки і клієнту необхідно їх погасити. Він пише заяву на дострокове погашення, дізнається суму заборгованості, що залишилася і вносить необхідні кошти на рахунок.

    Після оплати необхідно поставити остаточну крапку в цій історії, зажадавши у банку документ про закриття позичкового рахунку та відсутність фінансових претензій банку до позичальника. Тепер все.