Як навчитися керувати грошима?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Як керувати грошимаУ цій статті я розповім вам, як навчитися керувати грошима. Спостерігаючи за тим, що люди пишуть про свій бюджет і особистих фінансах, я помітив, що багато ніби й хотіли б навчитися управляти фінансами, але не знають, як до цього підійти, з чого почати, що взагалі зробити для цього. Тому, сподіваюся, що ця публікація стане гарним посібником для таких людей, і дозволить їм зрушити це найважливіша справа з мертвої точки.

    Як навчитися керувати грошима?

    Найперше і найважливіше: потрібно забути слово “гроші” і перейти до поняття “фінанси”. Фінанси – набагато більш широке поняття, у порівнянні з грошима, тому коли мова йде про управління, потрібно використовувати саме його: “управління особистими фінансами”, а не “управління особистими грошима”. Докладніше про різницю між цими поняттями рекомендую почитати в статтях:

    У другій статті навіть є дуже цікава схема, доступно демонструє цю різницю: запам’ятайте її, без неї ви не зможете навчитися управляти грошима.

    Оскільки багатьох лякають малознайомі і не зовсім зрозумілі терміни (такі, як “фінанси”), то я в цій статті буду вживати і більш звичні вам “гроші”, і назвав статтю теж з використанням цього терміна, оскільки люди частіше задають пошуковим системам саме такий запит. Тільки тому, а правильніше, ще раз підкреслюю, говорити про фінанси.

    Також, щоб було максимально доступно і зрозуміло, я буду вести аналогію з простим і зрозумілим кожному прикладом. У статті Особисті фінанси я вже порівнював побудова системи особистих фінансів з будівництвом будинку, а сьогодні, говорячи про те, як керувати грошима, правильно брати гроші під розписку та під проценти, хочу порівняти управління фінансами з керуванням автомобілем.

    Отже, уявіть собі людину, яка ніколи в житті не сідав за кермо авто, і навіть не спостерігав, як машиною керують інші. Звичайно ж, керування автомобілем для такої людини – “темний ліс”: щось незвідане і навіть лякає. Тим не менш, людина бачить, скільки людей навколо їздять на авто, керуючи досить впевнено і професійно, і розуміє, що цьому можна навчитися, навіть якщо спочатку така перспектива лякає.

    Як контролювати гроші?

    Є початкова невміння керувати приводом відмовитися від покупки авто і одержання всіх переваг, пов’язаних з його наявністю? Ні! Тому людина ставить собі мету і починає вчитися водінню, щоб у майбутньому йому було краще. Він заради цього готовий подолати свої початкові страхи.

    Правило №1. Якщо ви не знаєте, як керувати грошима, не бійтеся вчитися цьому. Це дуже важливий і життєво необхідний навик, освоївши який, ви однозначно зможете змінити своє життя на краще, можливо – навіть дуже істотно.

    Як людина починає вчитися водінню? Перш, ніж сісти за кермо, він приходить в автошколу і починає вивчати теорію – правила дорожнього руху. Не знаючи цих правил, сідати за кермо вкрай небезпечно, причому, створюється загроза не тільки для себе, але і для оточуючих. В управлінні фінансами все йде точно так само.

    Правило №2. Вчитися керувати фінансами необхідно з теоретичних основ. Це можна робити за допомогою літератури, семінарів, тренінгів, інтернет-ресурсів. Будь ласка, наш сайт завжди до ваших послуг у цьому плані: все безкоштовно, доступно і “розкладено по поличках”.

    Що відбувається з починаючим автомобілістом, який уже засвоїв теорію (нехай навіть володіє їй досконало – вивчив напам’ять усі ПДР) і вперше сів за кермо? Йому дуже складно! Незалежно від теоретичних знань. Він їде дуже повільно, дуже обережно, нервує, лякається, плутає важелі і педалі, допускає багато помилок. Чи це Нормально? Звичайно, так! Як і в будь-якій новій справі, без “набивання шишок” тут обійтися складно. Але поруч з водієм-новачком завжди знаходиться досвідчений інструктор, який підказує йому, дає поради і рекомендації. При цьому кермо все одно знаходиться в руках водія: рулити за нього інструктор ніяк не зможе.

    Правило №3. Перші кроки в управлінні особистими фінансами будуть дуже повільними, обережними, невмілими. Це нормально! Досить скоро ви вже відчуєте себе впевненіше в цій справі. І дуже добре, якщо поруч з вами буде більш досвідчений наставник, який буде вам допомагати порадами і рекомендаціями. Наприклад, на цьому сайті я завжди так роблю в коментарях та на форумі.

    Через якийсь час водіння авто (у різних людей цей час може бути різним, зазвичай – від декількох тижнів до декількох місяців) автолюбитель починає відчувати першу впевненість у собі. Він бачить, що у нього вже цілком виходить водити автомобіль без зайвої суєти і нерозуміння. І в цей момент дуже важливо не переоцінити свої сили, не втратити так необхідну обережність на дорогах, не розганятися занадто швидко, щоб це не призвело до сумних наслідків. Коли мова йде про те, як керувати грошима – все йде точно так само.

    Правило №4. Відчувши перші успіхи в управлінні грошима, не втрачайте пильність і не нехтуйте теоретичними правилами управління фінансами, які ви вивчили. Це може привести до серйозних негативних наслідків.

    І ось проходить ще якийсь час, і водій авто взагалі перестає думати про те, як вести машину: всі дії він робить автоматично. Якщо спочатку він гарячково хапався за коробку передач, кнопки і перемикачі, то тепер він взагалі не думає, що і як натиснути, виконуючи все це на повному автоматі. В управлінні грошима все те ж саме.

    Правило №5. В певний момент ви взагалі перестанете думати про те, як керувати грошима: ви будете робити автоматично, так само, як миєте руки перед їжею або чистите зуби. Управління фінансами щільно впишеться у ваш звичний життєвий ритм.

    Коли людина досягає досконалості у водінні авто, він не замислюється над самим процесом управління автомобілем, але все ж залишаються деякі моменти, які він повинен продумувати всякий раз, коли сідає за кермо і веде авто. Таких моментів три:

    1. Маршрут руху (людина повинна знати, куди і як він збирається їхати).
    2. Контроль над дорожньою обстановкою (під час руху водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою і оперативно реагувати на загрози).
    3. Коректування маршруту при виникненні форс-мажорних обставин (якщо десь в дорозі дорога перекрита або утворилася велика пробка – потрібно скорегувати свій маршрут).

    Так само і в управлінні фінансами

    Правило №6. У людини завжди має бути свій “маршрут” (постановка цілей, особистий фінансовий план), він повинен контролювати зовнішню обстановку (вести облік фінансів, домашню бухгалтерію) і при необхідності вносити корективи у свої цілі.

    Ось, власне, і все. Ще раз акцентую увагу:

    Якщо ви не знаєте, як керувати грошима, навчитися цьому не проблема – важливо бажання та усвідомлення того, що це необхідно. А це дійсно так. І навіть якщо спочатку щось здасться вам складним і незручним, то в недалекому майбутньому ви будете виконувати ці ж дії, і головне – мислити правильними категоріями, як фінансово грамотна людина, на повному автоматі, управління фінансами увійде у вашу буденність.

    На цьому у мене все. Якщо ви вирішили навчитися керувати грошима – залишайтеся в числі постійних читачів, вивчайте запропоновані матеріали, задавайте питання в коментарях, спілкуйтеся в блоці коментарів, де багато діляться своїм реальним практичним досвідом. Це обов’язково принесе вам користь. До нових зустрічей!

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг