Вчимося економити

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

Практично кожна людина вважає, що зароблених грошей йому завжди не вистачає. Але якщо ви задумаєтеся, то зрозумієте, що щомісяця витрачаєте гроші на те, від чого цілком можна було б відмовитися. Дотримуючись простих правил, ви навчитеся економити свої гроші.

Плануємо свій бюджет

Ви з легкістю навчитеся планувати бюджет, якщо поставите такою метою.
Розпишіть свої витрати: комунальні послуги, продукти харчування, транспорт, медикаменти, шопінг і навіть розваги.

Спробуйте розподілити гроші по конвертах. Окремий конверт для кожного виду витрат (комунальні послуги, харчування, відпустку і свята, незаплановані витрати). Ще в один конверт перекладайте гроші, які у вас будуть залишатися в інших конвертах. Також за потребою додавайте зекономлені гроші в будь-який потрібний конверт.

Залежно від збільшення або зменшення доходів корегуйте свій бюджет. І найголовніше – не беріть гроші з іншого конверта.

Вчимося зменшувати витрати

Якщо ви твердо вирішили навчитися економити гроші, то зменшите витрати.
Насправді це зробити досить просто. Подумайте і вирішіть, від чого ви зможете відмовитися. Можливо, якийсь продукт можна замінити більш дешевим або купувати його в менших кількостях. Купуйте продукти тільки за заздалегідь складеним списком, а грошей беріть рівно стільки, щоб вистачило оплатити продукти зі списку.

Економте на транспорті і намагайтеся більше ходити пішки.
Встановіть будинку лічильники на світло, газ, воду. Це знизить вам витрати на комунальні послуги.
Вчіться планувати свій відпочинок і походи в розважальні центри.
Відмовтеся від будь-яких видів грошових кредитів або кредитних карт.

Ощадний рахунок

Непоганий можливістю економити гроші є переведення їх на ощадний рахунок.

У будь-якому банку міста відкрийте ощадний рахунок і зекономлені гроші вищепереліченими способами переводите туди. Також ви можете попросити свого роботодавця перераховувати на ощадний рахунок певну суму від вашої заробітної плати.

 • Bogdan Zeleniuk

  Давно почав помічати за собою, що витрачаю гроші часто не за призначенням, як кажуть, гроші на вітер. Тому стаття корисна, певні рекомендації візьму до уваги. Навіть якщо ти заробляєш мільйони, все ж необхідно раціонально розпоряджатися своїми коштами. Що я і спробую надалі робити.

 • Tatka81

  Дякую за ідею з конвертами, обов’язково спробую. Може нарешті у мене вийде економити, а то така марнотрат)

 • Аліна

  Дуже цікавий спосіб, щоб навчитися економити. Дуже хочеться правильно розподіляти свій бюджет, і тому потрібно буде спробувати. Дякую за цікаву статтю.

 • Evie

  Дуже інформативна стаття виявилась. Проте цікаво, як це на практиці проявить себе. Чи дійсно, поклавши якусь сумму грошей до конверту, з неї можливо не брати на інші витрати. Треба перевірити обов’язково))