Що вибрати – іпотеку або оренду?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    По суті, кожна людина розуміє, що купити квартиру в іпотеку значно вигідніше, ніж протягом невизначеного часу знімати житло у дядька”. У першому випадку ви проживаєте у своїй власній квартирі і виплачуєте певну кількість часу гроші банку. У другому, проживаєте на чужій території і фактично ту ж суму грошей віддаєте власнику житла. І, тим не менш, відповідно до статистики угод з оренди в даний час скоюється значно частіше, ніж іпотечних угод. У чому причина такого парадоксу і що все-таки вигідніше іпотека або оренда?

    Вибирають оренду, так як іпотека вимагає великий початковий внесок

    Однією з основних причин популярності оренди житла полягає у великому розмірі початкового внеску, який в деяких випадках може доходити до половини вартості житла, з іпотечного кредитування. Таким чином, багато хто вважає, що оренда це більш дешевий спосіб мати, нехай тимчасовий, але власний кут.

    Однак як зазначають фахівці, дешевизна” орендного житла має відносний характер, адже вартість такого житла, наприклад, в Москві, може доходити до досить високих сум. А якщо співвіднести середній заробіток і вартість оренди, то в підсумку виходить що значна частина зарплати йде фактично в «нікуди».

    З іншого боку, сьогодні діє така величезна кількість іпотечних програм, які можуть кардинально відрізнятися один від одного, як за умовами, так і за вимогами до потенційного позичальника, що при невеликому зусиллі, кожен може підібрати підходящу для себе програму. Так, на сьогоднішній день мінімальний розмір початкового внеску становить всього 10%, а в деяких банківських організаціях практикують іпотеку і зовсім без першого внеску.

    Переваги та недоліки оренди

    Перш ніж вирішити на чому зупинити свій вибір оренда або іпотека слід проаналізувати всі недоліки та переваги того й іншого способу вирішення житлового питання. І вже на підставі це робити свій вибір.

    Так, зокрема, багатьох приваблює оренда, так як даний спосіб більш зрозумілий і в деякому сенсі зручніше. Адже досить часто договір оренди носить символічний характер і не закріплюється письмово. Але така халатність може обійтися боком, причому не тільки орендодавцю, а й наймачеві житлової нерухомості. Тому оформлення двостороннього письмової угоди, бажано завірене у нотаріуса або укладену самостійно, але при свідках, дозволить убезпечити обидві сторони.

    В іншому випадку наймача можуть чекати наступні небезпеки:
    вимога оплати придуманого або нав’язаного збитку, зокрема, псування неіснуючого ремонту або меблів.
    раптово необгрунтоване збільшення вартості оренди,
    зустріч з шахраєм,
    вимога проведення ремонту, вартість якого перевищує раніше обумовлену суму,
    заборони особистого характеру, позаурочні перевірки.

    Що стосується переваг, то, мабуть, єдиним плюсом оренди є можливість легко змінити житло, район або навіть місто.

    Таким чином, вирішуючи, що вигідніше оренда або іпотека, слід орієнтуватися на особистісні мотиви – якщо найближчим часом планується переїзд або ви любите новизну, то ваш вибір – це оренда.

    Іпотека – переваги і недоліки

    Купуючи квартиру в іпотеку, ви стаєте власником даного житла, правда до повного погашення заборгованості перед банківською організацією, на іпотечну квартиру накладається ряд обмежень. Зокрема, іпотечну нерухомість, без погодження з банком, не можна перепродати третій особі, обміняти, закласти, прописати когонебудь і т.д.

    Якщо ж говорити про недоліки іпотечного кредитування, то це жорсткість щомісячних виплат. Банк це не людина, і домовитися про перенесення дати чергового платежу дуже непросто.