У цій публікації я розповім вам про те, що таке біткоін , як він з’явився, що таке майнінг біткоіна, як отримати біткоін, від чого залежить курс біткоіна, а також багато інших цікавих фактів про цю криптовалюту.
Ще 10 років тому біткоіна не існувало. Коли він тільки з’явився, про нього ніхто нічого не знав, крім невеликої групи розробників. За кілька років біткоін набрав шалену популярність, і дозволив багатьом людям заробити реально величезні гроші. Але потім курс біткоіна досить сильно впав.
На сьогоднішній день існує вже величезна кількість інтернет-сайтів, присвячених біткоіну, функціонують біржі криптовалюта, на яких можна купити і продати біткоін так само, як і будь-який інший біржовий актив, обмінні сервіси, що дозволяють обміняти біткоін на будь-яку валюту або електронні гроші . Що таке біткоін, і з чим пов’язана така його популярність – про це далі.
Що таке біткоін?
Біткоін – це перша і найпопулярніша криптовалюта, яка не має єдиного центру емісії і дозволяє здійснювати будь-які операції анонімно, без ідентифікації користувача.Термін “біткоін” запозичений з англійської мови (bitcoin) і утворився шляхом злиття двох слів: bit (мінімальна одиниця комп’ютерної пам’яті) і coin (монета).
Як і інші криптовалюта , біткоіни “видобуваються” шляхом Майнінг – використання комп’ютерних потужностей, які виробляють складні обчислювальні операції. Єдина цінність, якою підкріплені біткоін – це і є продуктивність обчислювальних систем. У цій криптовалюта немає ніяких центральних органів управління, їх замінює криптографія: біткоіни видобуваються усіма бажаючими по всьому світу, і рівно стільки, скільки дозволяють потужності їхніх комп’ютерів.
Біткоін має якісь подібності з електронними грошима, але принципи повної анонімності, відсутність контролю і обмеженого випуску відрізняють його від роботи електронних платіжних систем.
Кількість випущених в обіг біткоінів може бути обмежена. Зараз планується “добути” всього 21 млн. Одиниць цієї криптовалюта, однак, цей показательмогут переглянути. Розраховано, що така кількість біткоінів планується добутися до 2033 року.
1 біткоін ділиться на дробові частини, мінімальна з яких становить 0,00000001 біткоіна (одна стомільйонний частина, число з 8 знаками після коми). Мінімальну одиницю біткоіна часто називають Сатоши – на честь засновника цієї криптовалюта. Таким чином, 1 біткоін = 100 млн Сатоши.
У 2011 році американська компанія випустила готівку біткоін у вигляді монет декількох номіналів і позолочених злитків, які стали предметом колекціонування і донині становлять велику інвестиційну цінність.
Творець біткоіна.
Творцем біткоіна вважається японський програміст Сатоши Накамото, який в 2009 році вперше опублікував принцип і доказ роботи цієї криптовалюта в своїй поштовій розсилці. А перші згадки про криптовалюта як нової альтернативної системі розрахунків належать японцеві по імені Вей Дай і датуються 1998-м.
Сатоши Накамото – досить завуальована особистість, цілком ймовірно, що це навіть псевдонім, під яким ховається ціла команда розробників. Ніхто точно не знає, чи дійсно творця біткоіна звали Сатоши Накамото, чи дійсно є така людина, чи дійсно він жив в Японії і т.д. Наприклад, викликає сумніву той факт, що все опис біткоіна було викладено на чистій англійській мові, а на японському не було ні слова.
Втім, в кінці 2010 року той, хто називав себе Сатоши Накамото, заявив про повний відхід від роботи над концепцією біткоіна, і далі система продовжила розвиватися без його участі.
Насправді, не так важливо, хто є творцем біткоіна, оскільки ніяких управлінських функцій по організації роботи цієї системи він на себе не брав. Код біткоіна і його програмне забезпечення знаходяться у відкритому доступі, будь-який бажаючий може ними користуватися і навіть вносити свої зміни.
На сьогоднішній день контроль над біткоіни не провадить ніхто.Хоча теоретично багато держав і приватні компанії могли б взяти під контроль якщо не Майнінг, то все біткоіни, що знаходяться в обігу, скупивши випущені на поточний момент монети (їх вартість становить поки всього кілька мільярдів доларів). Але фактично навряд чи хтось вдасться до цього, оскільки в цьому випадку вартість біткоіна сильно впаде, і покупець виявиться в величезні збитки.
Як працює біткоін?
Мережа біткоін заснована на так званому “блокчейнє” (ланцюжку блоків) і являє собою публічний реєстр, який зберігає дані про всі транзакції системи. Усі транзакції захищені електронними підписами користувачів – учасників мережі, які видобувають біткоіни і / або виробляють з ними будь-які операції.
Для простого користувача, який не бажає вникати в технологічні процеси, що відбуваються всередині мережі біткоіни, ця система працює аналогічно будь-якій електронній платіжній системі, наприклад, вебмані . Тобто, такий же електронний гаманець, за яким можна здійснювати певні операції, введення-виведення, з тією лише різницею, що біткоіни можна отримати не тільки в якості оплати або шляхом обміну якийсь валюти, але і шляхом Майнінг – самостійної видобутку.
Можливості біткоіна.
Спочатку біткоіни був дуже локальної криптовалюта, використовуваної лише обмежене коло людей, які стояли біля витоків його заснування. Але потім за кілька років перетворився на гігантську масштабну систему, що охоплює весь світ.
На сьогоднішній день операції з біткоіни проводять не тільки на безлічі бірж, обмінників та інших ресурсів в інтернеті, але і в багатьох оффлайн-компаніях: магазинах, сервісних центрах і навіть держустановах. Так, наприклад, в США відомі випадки видачі зарплати держслужбовцям в біткоіни, біткоіни приймають до оплати в багатьох ресторанах, готелях, магазинах в ряді країн світу.
В деяких азіатських країнах біткоіни досить активно використовуються як альтернатива банківському рахунку і пластикових карт, оскільки банківське обслуговування в цих країнах дуже дороге.
В Росії, Україні та інших пострадянських країнах біткоіни ще не отримав широкого оффлайн-поширення, хоча в інтернет-сфері використовується досить активно. Мало того, в Росії, наприклад, планують взагалі заборонити операції з біткоіни, називаючи його “грошовим сурогатом” – про це є відповідний законопроект, який поки не прийнятий. Проте, зараз в Москві і Санкт-Петербурзі є кілька відомих закладів (ресторани, готелі), які поки продовжують приймати до оплати біткоіни.
В цілому, можливості біткоіни на поточний момент постійно розширюються і зростають.
Де взяти біткоіни?
Отримати біткоіни можна чотирма способами:
1. В якості оплати за будь-які товари або послуги (наприклад, розплатитися біткоіни з вами можуть на деяких біржах фрілансингу , на сайтах, які називаються “крани біткоіни”, де можна виконувати певні роботи за біткоіни).
2. Купити біткоіни в обмінниках криптовалюта за готівку або безготівкові гроші, кошти електронних платіжних систем (т.зв. введення біткоіни).
3. Купити біткоіни безпосередньо в іншого власника (це вигідніше, оскільки не доведеться платити комісію обмінного пункту, яка може виявитися чималою – до 5% і більше). Таких власників можна знайти на форумах і сайтах, присвячених біткоіни.
4. Самостійний видобуток (Майнінг) біткоіни. На комп’ютер користувача встановлюється спеціальне програмне забезпечення, яке вносить свій внесок в обчислювальні процеси загальної мережі біткоіни і генерує криптовалюта для свого господаря.
Ми рекомендуємо перевірений сервіс, що надає послуги хмарного Майнінгу біткоінів в формі контрактів. Контракт надає хмара тієї потужності, яку ви самі виберете, а доходи від Майнінгу і буде вашим щоденним прибутком. Радимо одразу зареєструватися у сервісі та почати з мінімальної інвестиції
Відомий сервіс, що пропонує хмарний Майнінг Bitcoin і інших передових криптовалют. Висока довіра до нього викликана бездоганними відгуками від самих Майнерів і щоденними виплатами, а також і численними фото і відеопідтвердженнями величезних дата-центрів. Особливо показовими є щоденні виплати: ні вкрасти, ні ще якимось чином відвести у вас біткоіни не вийде. Гості з Гроші в борг мають ексклюзивну знижку – при замовленні потужностей введіть промо -код PMfVQl і отримайте 3% дисконт при купівлі майнінгу!
Популярність біткоіна.
Популярність біткоіна обумовлена, перш за все, великими можливостями для спекулятивних заробітків. Однак, саме цей фактор, одночасно, може стати згубним для всієї системи.
Розглянемо 2 дуже показових приклади.
Приклад 1 . Студент з Норвегії в 2009 році купив 5000 біткоіни, витративши на операцію близько 27 доларів. У 2013 році він продав цю суму, виручивши 885 тисяч доларів, тобто, збільшивши свій капітал за 4 роки майже в 33000 разів (!!!).
Приклад 2 . У 2010 році вперше була проведена покупка реального товару за біткоіни. Житель США купив 2 піци вартістю 50 доларів за 10000 біткоіни. Коли в листопаді 2013 року курс біткоіни досяг свого піку, ця людина написала в своєму блозі несамовитий пост про те, що якби не “проїв” свою криптовалюта, міг би зараз стати власником стану в 9 млн. доларів.
Божевільне зростання курсу біткоіни тривав зовсім недовго – всього пару місяців – в жовтні-листопаді 2013 року. За попередні 4 роки курс біткоіни піднявся до позначки близько 100 доларів (причому, це зростання переважно припав на 2013 рік), а за ці 2 місяці – він злетів більш ніж до 1100 доларів за біткоіни (в 11 разів). Зараз біткоін коштує майже 3000 доларів у 2017 році.
Причиною цього стало зростання спекулятивного інтересу до цієї криптовалюта: дійсно ті, хто зміг вчасно купити і вчасно продати біткоіни, змогли заробити реально величезні гроші з невеликих сум.
Однак потім курс біткоіни почав плавно падати, і на сьогоднішній день опустився до позначок близько 250 доларів за біткоіни. Але з урахуванням того, що первісна вартість біткоіни визначалася витратами електроенергії на його Майнінг, можна робити висновок, що курс біткоіни все одно надмірно високий.
Інший важливий момент, що забезпечує популярність біткоіни – це те, що біткоіни, по суті, є вигідною і чесної альтернативою світовій фінансовій системі , яку багато хто вважає несправедливою і неефективною.
Фактично, біткоіни дає можливість кожному бажаючому виробляти гроші в рівних умовах з іншими, не залежати від держави і його законів. Звичайно ж, така ідея знаходить підтримку у багатьох, що також забезпечує популярність біткоіни.
Чи може біткоін знецінитися?
Так, може, як і будь-який актив, будь-яка валюта, яка перебуває у вільному обігу. Якщо попит на біткоіни почне падати, а пропозиція – збільшуватися, за ринковими законами курс біткоіни почне знижуватися. І може впасти навіть до нуля. Звичайно ж, для цього необхідні якісь серйозні фундаментальні причини.
Важливо також, що біткоіни не підкріплений якимись реальними грошима та активами, крім обчислювальних потужностей, витрачених на його видобуток (витрачені вони вже в минулому, і більше їх немає). Втім, те ж саме в великій мірі сьогодні можна сказати і про будь-якої реальної валюті, оскільки прив’язка емісії грошей до золотого запасу, курсу долара або чогось ще скасована вже близько 40 років тому.
Найбільш важливими причинами можливого знецінення біткоіни аналітики називають повна відсутність його інфляції, і бажання взяти оборот криптовалюта під державний контроль.
Біткоіни сьогодні.
Сьогодні біткоіни продовжує свій розвиток, число користувачів цієї системи неухильно зростає. Популярність біткоіни також породила створення інших криптовалюта, які розвиваються разом з біткоіни, але їх популярність і можливості поки набагато менше.
В деяких країнах, в тому числі в Росії, з біткоіни почали боротися, пояснюючи це турботою про людей, застереженням їх від вкладення грошей в “грошові сурогати” і можливої їх втрати, в разі якщо настане крах біткоіни. Однак, насправді, така боротьба, найімовірніше, викликана бажанням сконцентрувати функції грошової емісії, а значить – і влада, в руках держави і не допустити утворення альтернативних джерел емісії платіжних засобів, тим більше, що не піддаються ніякому державному регулюванню.
Проте, фізично заборонити операції з біткоіни в інтернеті практично неможливо. Можна обмежити їх обмін на реальні гроші, заборонивши діяльність таких обмінників, але щоб заборонити видобуток біткоіни, буде потрібно можливість доступу до кожного комп’ютерного пристрою, що поки заборонено законодавством більшості країн, як втручання в особисте життя.