Що робити, якщо знайшов чужу банківську карту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Іноді бувають випадки, що ви знайшли чужу пластикову карту. Зазвичай люди забувають карти біля магазину, у банкомату або в іншому громадському місці. Що не варто робити з картою, як повернути карту власнику – в матеріалі нижче.

    Що не потрібно робити з картою?

    Якщо ви вирішили скористатися картою і зберігаються на ній грошима, то не варто цього робити. За це вам загрожує кримінальна стаття. Якщо ви скористаєтеся грошима з карти, то в один прекрасний момент вам подзвонять з поліції і попросять з’явитися. Ви будете обвинуваченим за статтею «Крадіжка», покарання за якою може становити до 10 років в’язниці або до 1 млн. Рублів штрафу в залежності від заподіяної шкоди.

    Скористатися грошима з карти навряд чи вдасться. І ось чому:

    Будь-яка карта захищена пін кодом. Цей пінкод ви не знаєте, в банкоматі ви його підібрати не зможете. 3 невірних введення пінкод в банкоматі і карта блокується
    Оплатити карткою в онлайн магазині також не вдасться, тому що на зазвичай будь-яка карта має підключену функцію 3d Secure. При оплаті потрібно ввести СМС, яка приходить на номер, прив’язаний до карти. Цього номера у вас немає.
    Швидше за все власник вже виявив пропажу і заблокував карту. Грошей на карті вже немає.
    Навіть якщо вам і вдасться використовувати карту за допомогою безконтактної оплати в магазині, то вас знімуть камери. Швидше за все вас запам’ятає і продавець. Правоохоронні органи швидко знайдуть вас і підсумком маленької покупки стане кримінальний злочин і штраф.

    Загалом сенсу брати чужу карту немає, краще викинути її назад або знищити. Сенсу щось робити з картою немає, якщо у карти закінчився термін її дії, зазначений на лицьовій стороні картки.

    Власника іменної карти не можна встановити по прізвища та імені. Тому найпростіший спосіб – повернути карту в банк. Потрібно звернутися до найближчого відділення банку, що випустив карту і віддати карту туди. Бажано зафіксувати факт передачі карти, щоб в разі зняття з неї грошей у вас не було проблем з законом. Якщо ви не знаєте, якому банку належить карта, то за першими 6 символів номера карти (це називається бін код) можна дізнатися, якому банку належить карта.

    Другий спосіб знайти власника неіменної банківської карти – відправити невеликий платіж за номером карту через систему межкарточних перекладів з повідомленням. У повідомленні написати «Знайшов вашу карту, телефонуйте [ваш номер телефону]«. Людині прийде СМС з вашим повідомленням. Він подзвонить за вказаним номером і ви домовитеся, як йому забрати карту.

    Третій спосіб – якщо ви обслуговуєтеся в тому ж банку, що і власник знайденої карти, зв’язатися в чаті всередині інтернет-банку з банком і описати ситуацію. Вони зв’яжуться з власником карти і дадуть йому свій номер. Чати всередині інтернет є у Привата та у МоноБанку

    Як повернути іменну картку?

    Іменна карта – карта, на лицьовій стороні якої є прізвище та ім’я власника. Знаючи прізвище та ім’я можна знайти власника карти. Зробити це можна в такий спосіб

    Пошукати в соц. мережі, наприклад, в Вконтакте. Шукати потрібно по прізвища та імені, обмежити коло пошуку містом, де знайшли карту. Далі, якщо знайшли власника, зв’язатися з ним і домовитися про повернення пластика. Спосіб не дуже хороший – якщо ви в Москві і прізвище людини дуже поширена. В такому випадку писати багатьом людям – витрачати свій час безрезультатно
    Знайти у Вконтакте групу з новинами міста і написати повідомлення про знахідку карти «Знайдена карта на ім’я Чугайло Тарас. Телефонуйте … »Ну і сфоткати карту, тільки бажано номер карти заклеїти перед викладенням фото.
    Спосіб №2 – здати в відділення банку
    Спосіб №3 – аналогічно як для неіменної карти – невеликий платіж з повідомленням вашого номера

    Що робити, якщо знайшли дисконтну картку?

    Знижкова картка не становить такої великої цінності. Простіше знайти магазин, де працює ця карта і залишити її там. Зазвичай знижкова карта прив’язується до номера власника. Для вас вона марна. Якщо йти в магазин лінь, її можна просто викинути або залишити на місці, де її знайшли.

    Що робити з карткою, якщо повернути її не вдалося?

    Якщо всі спроби зв’язатися з власником карти завершилися невдачею, їхати до відділення банку далеко, то карту найпростіше знищити. Візьміть великі ножиці і розріжте карту на кілька частин. Залишки викиньте як сміття. Чужа карта вам не потрібна, залишати її як сувенір – безглуздо. Якщо картою часто користувалися, то на ній можуть залишитися мікроби і можна підчепити якусь заразу. А це вам не не потрібно.