Що питають при отриманні мікропозики?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    При оформленні позики в офісі організації або через інтернет позичальникові задають безліч додаткових питань, крім стандартних даних паспорта. Наприклад, у нього можуть попросити вказати номери контактних осіб для зв’язку, номер робочого телефону. Ці номери потрібні для перевірки зазначених позичальником відомостей, для пошуку клієнта в разі, якщо з його телефоном щось станеться, для пресингу в разі прострочення і виникнення боргу і т.д.

    На що звертають увагу в офісі?

    Коли потенційний позичальник приходить в офіс мікрофінансової організації, співробітник насамперед звертає увагу на 3 фактори:

    1. Зовнішній вигляд (одяг, зачіска, наявність татуювань, пірсингу і т.д.)
    2. Емоційний стан (поведінку)
    3. Мова

    Щоб позбутися від фактора під назвою «Зовнішній вигляд», простіше оформити мікропозику онлайн.

    У багатьох анкетах є спеціальні графи, які заповнюються співробітником кредитної організації, в яких як-раз потрібно охарактеризувати зовнішній вигляд, стан і мова потенційного позичальника.

    Якщо співробітникові не сподобається те, як одягнений клієнт, як він каже, його татуювання, то він поставить низьку оцінку і позичальник з 99% гарантією отримає відмову, хоча повністю відповідає всім критеріям і підходить для отримання позики.

    Очевидно, що якщо позичальник прийде за позикою в охайному, чистому одязі, то у нього буде більше шансів отримати позику, ніж у клієнта в брудних джинсах і невипраної футболці.

    Те ж саме можна сказати про поведінку. Якщо позичальник буде сильно нервувати, поспішати і квапити співробітника, то викличе цим настороженість, підозра з боку консультанта. В цьому випадку кредитор може влаштувати додаткову перевірку клієнта, подумавши, що той намагається оформити кредит за чужим паспортом або приховує якісь важливі деталі, обманює і т.д.

    Якщо ж потенційний клієнт буде вести себе спокійно, розслаблено, не зухвало, то у співробітника не виникне ніяких підозр щодо клієнта, а значить, отримати позику буде простіше.

    З документів у позичальника запитують паспорт. Зазвичай цього достатньо. Якщо клієнт викликає підозри або співробітник вважає недостатнім схожість фото на паспорті і позичальника, то можуть попросити надати додатковий документ, що засвідчує особу. Таким документом може стати ІПН, а краще водійські права або закордонний паспорт, тому що на них теж є фотографія.

    Чи варто давати номери контактних осіб? Навіщо вони МФК?

    Практично у всіх мікрофінансових організаціях, що кредитують в офісі, просять вказати номери контактних осіб. Робиться це з кількох причин:

    По-перше, на зазначені в анкеті номера буде дзвонити співробітник МФК і задавати певні питання про доходи, місце роботи, особистих якостях клієнта і т.д. Завдання співробітника: максимально перевірити слова клієнта, дізнатися, чи не бреше він, прикрасив він свою з / п, не збрехав чи щодо місця роботи і т.д.
    По-друге, номери телефонів контактних осіб беруться на випадок неповернення позики боржником. Тоді кредитор або колектори будуть постійно дзвонити контактним особам, погрожувати, просити зв’язатися з боржником і змусити його погасити заборгованість і т.д.
    По-третє, емоційний фактор. Коли у позичальника просять номер телефону інших близьких осіб, яких сповістять про бажання їхнього друга / родича / дружина взяти позику, це є певним «дзвіночком». Він покликаний підвищити відповідальність клієнта, щоб той неодмінно повернув борг або взагалі не брав мікрокредит, якщо не впевнений, що зможе погасити його вчасно.

    Якщо є вибір, то давати номери контактних осіб не варто. Тим більше, не потрібно давати номер літніх родичів (батьки, бабусі, дідусі, тітки, дядьки і т.д.) У випадку прострочення їм будуть постійно надзвонювати колектори, погрожувати і т.д. Люди похилого віку можуть сильно злякатися, на них простіше натиснути, простіше залякати і т.д.

    Якщо кредитор заявляє, що без надання контактних номерів буде відмова, то краще пошукати іншого позикодавця або вказати номера дуже близьких друзів, які готові зіткнутися з діями колекторів в разі вашої прострочення.

    Щоб уникнути необхідності в поданні контактів 3-их осіб, краще вибирати онлайн-компанії, які надають позики в інтернеті. Звичайно, серед них є і ті компанії, які до сих пір просять вказати номер контактних осіб, але їх небагато. Більшість кредиторів видають гроші без вказівки контактів.

    Навіщо запитують про роботу і коли дзвонять керівникові?

    Практично всі анкети мікрофінансових компаній містять основні відомості про роботу: найменування організації, адреса місцезнаходження, посада, дохід, чисельність штату і т.д. Приблизно в 60-70% анкет є питання про номер робочого телефону або номері бухгалтерії, безпосереднього начальника.

    Якщо говорити про компанії, які надають позики в офісах, то тут практично завжди вимагають вказати робочий номер телефону. В онлайн-компаніях це зустрічається не так часто, але тенденція зберігається.

    Мікрофінансової компанії робочий телефон потрібен відразу з кількох причин:

    Щоб перевірити позичальника на стадії розгляду анкети. МФК дзвонить начальству, щоб переконатися, що позичальник дійсно працює у зазначеній організації, що має стаж, отримує зазначену їм зарплату і т.д. В першу чергу, номер телефону роботодавця потрібен для перевірки відомостей, які клієнт вказав у анкеті. Саме тут «помиляється» найбільше позичальників, які дають «ліві» номери в надії, що дзвонити і перевіряти не будуть.
    Щоб дзвонити на роботу в разі виникнення прострочення. Якщо позичальник не поверне мікропозик, утворюється заборгованість. Щоб стягнути прострочення, МФК буде дзвонити на всі зазначені в анкеті номера, в тому числі, на робочі. В ході телефонної розмови з роботодавцем, бухгалтерією і т.д., на роботі позичальника дізнаються про наявність його боргу, про те, що він ховається від кредиторів, не платить і т.д. Звичайно, це може похитнути репутацію працівника в організації, його навіть можу «попросити» звільнитися і т.д.
    Щоб «знайти» клієнта в разі, якщо він змінить номер телефону, не відповідатиме на дзвінки і т.д. Якщо трапиться якийсь форс-мажорний випадок, не пов’язаний з простроченням, але вимагає зв’язку з позичальником, МФК може зателефонувати на зазначені в анкеті номера, щоб зв’язатися з ним. Звичайно, це відбувається в тому випадку, якщо клієнт не відповідає на телефонні дзвінки, якщо його номер відключений і т.д.

    Мікрофінансові організації застосовують різні способи перевірки позичальників: від зовнішнього огляду до дзвінків на роботу і відеозв’язку в Skype. Деякі дистанційні компанії просять зробити фото паспорта, позичальника, банківської карти і завантажити їх на сайт. Інші використовують спеціальні онлайн-програми, які дозволяють зробити фото документів в прямому ефірі. Все цим заходи передбачені для верифікації позичальника, перевірки даних, зазначених ним в анкеті.