Прострочили кредитний платіж – що робити?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Прострочення по кредитах бувають у багатьох. Виною тому може бути елементарна недбалість і забудькуватість, а може і зовсім технічний збій у роботі банку, а клієнт при цьому абсолютно не винен. Головне, що результат однаковий – банк нараховує вам штрафи за прострочення та пред’являє претензії. Що ж робити в цій ситуації, як правильно поводитись щоб не погіршити своє становище.

    Щоб не допустити прострочень

    Щоб уникнути прострочень по кредиту строго стежте за графіком, поставте собі нагадування, запишіть у щоденнику день, коли ви повинні внести платіж. Вибирайте дату не впритул, не дотягивайте до останнього дня, а робіть плату трохи заздалегідь. Невідомо, які затримки можуть статися з технічних причин і ось ви вже несумлінний позичальник, хоча начебто встигли заплатити вчасно. Якщо ви з якихось причин вже прострочили платіж, то постарайтеся внести плату якомога швидше. Зазвичай, банки не тарифікують затримку в 3-5 днів, вважаючи її технічної і не чіпляються до позичальників в цьому випадку. Встигнувши погасити заборгованість в ці терміни ви можете уникнути претензій, і занесення в список боржників і безпосередньо штрафів.

    Ніколи не ховайтеся від банку

    Хоч про це і говорять буквально на кожному розі», але наші люди так влаштовані, що прострочивши кредит на термін більше двох тижнів починають ховатися. Не беруть трубки, не відповідають на е-мейли, називаються іншим ім’ям, якщо все-таки наткнутися на співробітника банку, загалом ведуть себе не дуже розумно. Це найгірша стратегія поведінки, яку тільки можна придумати. Навіть якщо співробітники банку не можуть зв’язатися з вами, вони все одно будуть вважати вас боржником і будуть нараховувати штрафи. Чим довше ви не виходьте на зв’язок, тим більше купуєте репутацію злісного неплатника, що вплине не тільки на ваш нинішній кредит, але і на всі наступні. Інформацію про ваших пагонах від банку передадуть в бюро кредитних історій і ось тоді «пиши пропало». Більше ви навряд чи зможете оформити кредит, навіть для того, щоб погасити цей.
    При виникненні прострочення необхідно навпаки, якомога швидше піти на контакт з банком. Чесно пояснити, чому вас виникло прострочення, назвати приблизну дату, коли ви зможете погасити прострочення. Якщо ви заборгували не більшу суму, а прострочення так само не велика – то вам можуть зовсім не виписати штраф або принаймні зробити його набагато менше. Деякі банки навіть вводять таку послугу, як обіцяний платіж – коли ви вказуєте причину прострочення і дату, коли вона буде погашена, і банк як би сплачує за вас платіж, який ви відшкодовує в зазначений строк.
    Не варто забувати про те, що брати кредит вас ніхто не змушував, це було вашим власним добровільним, дорослим рішенням. Тому тепер необхідно нести відповідальність за прийняття своїх рішень. Не варто брехати, ховатися і агресивно поводитись, у банках теж працюють люди, а значить, з ними завжди можна домовитися.

    Платіть частинами

    Якщо ви з якоїсь причини не змогла внести платіж у термін, наприклад, виникли труднощі з грошима, затримали зарплату і т. д, все одно внесіть платіж, стільки скільки у вас є, хоч тисячу рублів, але бажано 20-30% від суми вашого щомісячного платежу. Якщо ви це зробите, вас вже не зможуть внести у список злісних неплатників, банк практично не прискіпується до тих, хто вносить хоча б якусь суму, а потім постарайтеся внести інші гроші терміново – протягом місяця, в крайньому випадку двох – увійдіть у звичний графік платежів. Тоді ви, швидше за все, уникнете і штрафів і псування репутації.

    Рефінансування в допомогу

    Якщо ваша прострочення вже не єдина і з необережності, а вам вже просто важко сплачувати цей кредит, тоді варто подумати про рефінансування. Для цього потрібно як слід постаратися і заплатити хоча б пару місяців у строк, попросіть аванс, займіть у родичів, друзів, але заплатіть точно в строк по кредиту. Після цього ви зможете звернутися в банк або будь-який інший за рефінансуванням. Таких програм досить багато сьогодні представлено в банківській сфері і можна пошукати найзручнішу для вас. Зміст рефінансування полягає в тому, що ви по суті берете кредит в кредит. Тобто, банк виплатить за вас ваш попередній кредит, а ви оформите новий, щоб погасити новий борг перед банком. Тільки в цьому випадку, вибирайте більше термін кредитування, менший щомісячний платіж, можливо, вдасться знайти і ставку нижче, адже з часом умови банків змінюються. Багато банків у рамках рефінансування надають «кредитні канікули», коли ви якийсь час сплачуєте тільки відсотки по кредиту, без основної суми платежу. Це є відмінною підмогою для тих, у кого погіршилося фінансове становище. Після того, як ви виберете оптимальну для вас програму рефінансування, вам необхідно буде лише проконсультуватися з фахівцем і подати заявку. Сьогодні зробити це можна онлайн.