Обслуговування неактивованої кредитної картки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Щоб почати користуватися кредитною карткою, потрібно її активувати. Справа в тому, що більшість кредитних карт потрапляють в руки клієнтів неактивованими. Ними не можна оплатити покупки, їх не можна поповнити або зняти гроші в борг. Вони просто не працюють, тому що не активовані в системі.

    Процес активації карти залежить від банку-емітента і його умов. В одних кредитних організаціях все робиться по дзвінку на гарячу лінію. В інших можна активувати картку тільки в офісі, придумавши і ввівши ПІН-код при отриманні пластика. По-третє авторизація карти відбувається через інтернет і т.п.

    Коли починає списуватися плата за обслуговування по кредитці?

    У стандартній банківській практиці списання вартості річного обслуговування відбувається відразу після активації, яка підтверджує вашу згоду на використання карти і представлені тарифи з усіма комісіями і т.д.

    Розберемо списання плати за обслуговування в 3-х найпопулярніших банках-емітентах пластикових карт: Ощадбанку, ПриватБанку і Монобанку.

    Так, Ощадбанк списує комісію за річне обслуговування картки 1 раз в рік. Це відбувається в перший звітний період за карткою. При цьому банк не називає точну дату.

    У ПриватБанку комісія за обслуговування не списується після активації карти.

    У Монобанку комісія не списується.

    Що буде, якщо не активувати карту?

    У стандартній банківській практиці комісія за обсаджування стягується тільки в тому випадку, якщо карта активована і використовується клієнтом. Якщо власник пластика не активував її, значить, комісія за обслуговування не стягується.

    Розглянемо конкретні умови в зазначених вище банках. Так, в Ощадбанку комісія не списується, якщо клієнт не активує карту.

    Ситуація з Альфа-Банком абсолютно протилежна, тому що підписуючи заяву на видачу карти, клієнт погоджується з тим, що вона автоматично активується в дату підписання при отриманні власником. Таким чином, клієнт отримує на руки активовану картку, по якій буде списана комісія за річне обслуговування навіть в тому випадку, якщо він їй не скористається.

    Це дуже хитрий прийом, прописана в самому кінці заяви дрібним шрифтом. Якщо подивитися відгуки, клієнтам навіть не повідомляють про цей пункт. Вони отримують карту і думають, що вона не активна, а насправді вона в робочому стані.

    Що робити, якщо передумали активувати карту?

    Уявімо ситуацію, що ви замовили карту, отримали її в банку, але не активували. У якийсь момент передумали в необхідності цієї карти. Що робити?

    Є банки, які можуть вже списати вартість річного обслуговування за рахунок кредитного ліміту навіть в тому випадку, якщо ви не активували і не користувалися картою. Тоді вам доведеться по черзі виконати наступні дії:

    Звернутися до найближчого відділення банку і повідомити про бажання закрити рахунок карти, відмовитися від пластику. На місці вам видадуть стандартний бланк для такої процедури. Його потрібно заповнити та передати співробітнику, попросити копію.
    Далі потрібно дізнатися розмір заборгованості, що утворилася, погасити її, якщо вона є.
    Після цього кредитну карту потрібно передати співробітнику, який зобов’язаний у вашій присутності її знищити.
    Після цього протягом півтора місяців позичковий рахунок закривається. Коли він буде закритий, потрібно знову звернутися в банк і взяти довідку про те, що рахунок закритий, заборгованості немає. Така довідка може стати в нагоді в ситуації, якщо банк захоче «нажитися» на нібито неоплаченої заборгованості, яка за пару років може перетворитися в кілька тисяч гривень.