На що звернути увагу при підписанні кредитного договору?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Щоб не виникало проблем з обслуговуванням кредиту, потрібно при отриманні позики не просто уважно прочитати договір, а й розпитати менеджера про всі незрозумілих моментах. Тільки так можна уникнути можливих сюрпризів.

    Експерти радять при підписанні договору звертати увагу не на якісь окремі пункти договору, а в цілому на кожен розділ і пункт кредитного договору. Найчастіше позичальники при схваленні кредиту не вчитуються в права і обов’язки сторін, терміни оплати кредиту, штрафні санкції за кредитним договором, а співробітники банку або мікрофінансової організації далеко не завжди поспішають роз’яснювати їх. Якщо в договорі є дрібний шрифт, то його треба читати в першу чергу, тому що найчастіше в ньому ховається дуже важлива інформація.

    Також фахівці радять уважно вивчити розділ індивідуальних умов, щоб розуміти, яку суму потрібно буде витрачати зі свого бюджету для оплати кредиту, яким способом і де вносити щомісячні платежі. «Необхідно проаналізувати отриману інформацію і оцінити, наскільки прийнятні для вас пропоновані умови. Не варто поспішати з прийняттям остаточного рішення, адже відповідно до закону у клієнта є мінімум п’ять робочих днів для ознайомлення з індивідуальними умовами », – пояснили в банку« Траст ».

    До індивідуальних умов належить інформація про суму, терміні, величині процентної ставки та валюті кредиту, вказується розмір і періодичність платежів за договором, порядок їх визначення та зміни. Наводяться можливі способи погашення кредиту, позичальник попереджається про штрафні санкції, які банк має право застосовувати до нього при неналежному виконанні зобов’язань.

    Ми радимо позичальникам придивитися до пунктів: страхування (які ризики страхуються, коли оплачується страхова премія, чому важлива страховка, які наслідки можуть бути при її відсутності); зобов’язаннями позичальника перед банком (інформація про доходи, про зміни контактних і паспортних даних); про умови розпорядження квартирою (реєстрація в квартирі, здача в оренду) і процентною ставкою по кредиту (постійна чи змінна, як і коли змінюється).

    Важливо звернути увагу на пункт про зміну ставки. В законодавстві чітко прописано, що кредитна організація не має право в односторонньому порядку змінювати процентні ставки по кредитах і порядок їх визначення, за винятком випадків, передбачених федеральним законом або домовленістю з клієнтом. Тому звернути увагу на пункт можливості зміни ставки потрібне особливо уважно.

    Одним з найнебезпечніших підводних каменів фахівець вважає пункт про дострокове погашення кредиту. Якщо ви не ознайомилися з договором і не прочитали, що банк стягує з вас комісію за дострокове погашення кредиту або дане погашення можливе тільки по закінченню певного часу, ви можете зіткнутися з непередбаченими витратами, на які не розраховували.

    На даний момент банки і мікрофінансові організації зобов’язані за законом прописувати повну вартість кредиту, яка визначається у відсотках річних. Це умова поліпшило становище позичальників, так як договори стали більш прозорими. Всі фахівці в один голос повторюють: «Уважно читайте договір, задавайте питання і зможете уникнути непотрібних втрат».