Лови хвилю: як працюють PayWave і PayPass

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
Прогрес не дрімає. Нові рішення входять в наше життя. Здавалося б, як можна зробити платіж більш зручним, ніж оплатити покупку карткою через термінал? Виявляється, можна. Завдяки PayWave і PayPass вам навіть не доведеться діставати картку з кишені.
paypass

 

Безконтактні платежі – новий спосіб здійснення покупок. Порівняємо PayWave і PayPass.
Подібності
PayWave і PayPass – це технології безконтактних платежів, у рамках якої у держателя картки є можливість оплати покупок без підтвердження PIN-кодом і підписом. Обидві технології припускають схожий алгоритм дій власника карти. Її навіть не обов’язково діставати з кишені або сумочки, досить близько піднести до сканера (зчитувального пристрою).

В банківську картку вбудований NFC-чіп (Near field communication – технологія бездротового високочастотного зв’язку малого радіусу дії), який забезпечує проведення транзакцій на невеликій відстані.
Відмінності

Ключова відмінність PayWave від PayPass в тому, що перша – це технологія компанії VISA, а друга – MasterCard.

VISA є американської платіжною системою, а MasterCard – європейської. Розплачуючись з їх допомогою в Росії, ви не побачите особливих відмінностей. Однак якщо ви відправляєтеся в подорож, важливо знати, що якщо ви робите покупку за кордоном за допомогою VISA (і технології PayWave), ваші транзакції за кордоном конвертуються через долари. А з допомогою MasterCard (і PayPass) – через євро.

Порада: подорожуючи по Європі, вигідніше розплачуватися MasterCard PayPass. У країнах, де приймають до оплати долар, навпаки – VISA PayWave. За допомогою такої картки гроші в кредит взяти не вийде

Переваги
Основна перевага карток з безконтактними технологіями в тому, що при оплаті вам не потрібно вставляти картку в термінал. Як було сказано вище, можна просто доторкнутися картою до поверхні терміналу, часто навіть не виймаючи її з гаманця. Крім того, технологія безконтактних платежів передбачає шифрування всіх операцій, що підвищує безпеку її використання.
Як використовувати?
Оплачувати цими картками можна будь-які покупки в тих терміналах, які підтримують описану функцію. Для того щоб зрозуміти, підтримує її термінал чи ні, потрібно або запитати у продавця, або розглянути уважніше сам термінал.

Корисно знати: на більшості терміналів стоїть маркування про те, що вони підтримують дану технологію. Так оплатити можна практично все, починаючи від замовлення в Макдональдсі і закінчуючи купівлею і оплатою фінансових продуктів і послуг. Потрібно лише враховувати той факт, що сума одноразової покупки обмежена банком в розмірі 1 тис. рублів (для РФ), 22 тис. білоруських рублів (для Білорусії), 200 гривень (для України) і так далі, тому айфон 6 з такої картки ви не купите.

Наскільки це безпечно?
Шахрайства були завжди і завжди будуть.

Але сучасні технології знижують їх кількість. Так, і в PayWave, і в PayPass передача даних ведеться з NFC-технології, яка відбувається з шифрування, які неможливо зламати за короткий термін.

Для того щоб вважати дані необхідно бути в безпосередній близькості від об’єкта, а це виключає можливість того, що ваша транзакція буде перехоплена здалеку. Крім того, при здійсненні операції ви не вводите пін-код, а значить – його не можна підглянути у вас з-за плеча. Крім того, обмеження суми в 200 гривень робить потенційні махінації малоперспективним заняттям.

Яку технологію краще вибрати?
В даному випадку вибирати між технологіями PayWave і PayPass безпосередньо не вийде, оскільки вони практично ідентичні з точки зору користувача. Залишається вибирати за непрямими ознаками, таким, як географія ваших подорожей, комісії банку за випуск та обслуговування картки.
Автор: Гроші в Борг
Сподобалася стаття?

Залиште лайк або напишіть коментар