Коли починається “відлік” пільгового періоду по кредитній карті після її поповнення?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Який мінімальний термін, на який потрібно покласти кошти на кредитку (закрити кредитний ліміт в повному обсязі), щоб знову почався “відлік” пільгового періоду по кредитці? Скільки часу потрібно, щоб банк врахував погашення, і щоб держатель міг знову розраховуватися кредиткою? Що ще важливо знати про цей нюанс?

    Оксана Сидорова, заступник начальника управління роздрібного бізнесу банку «Стандарт»

    В даному випадку кошти мають бути повернуті (внесено на рахунок) на конкретну дату. Як правило, це або день т.зв. білінгу (дати розрахунку), наприклад 1 число кожного місяця для всіх клієнтів, незалежно коли будь-який з них почав користуватися кредитним лімітом. Або останній день користування пільговим періодом (найчастіше в українських банках використовують т.зв. грейсперіод 30-45 днів). В такому випадку грейсперіод спрацює. Теоретично, можна «встигнути за 60 хвилин», якщо гроші надійдуть на рахунок навіть в останній момент до початку білінгу. Система здійснить необхідні розрахунки і знову виставить (встановить) кредитний ліміт на рахунок клієнта.

    Основною відмінністю в підходах при обліку пільгового періоду за кредитним лімітом для банків України є сам період обліку: це або конкретний день або чіткий часовий період. У першому варіанті: якщо для всіх клієнтів день закінчення грейсперіоду, це (наприклад) перше число кожного місяця то, незалежно від дня початку користування кредитними грошима, день розрахунку буде однаковий. Таким чином, клієнт, який скористався кредитними грошима 5 числа, знаходиться в більш виграшній фінансової ситуації в порівнянні з клієнтом, що взяли в борг 25 числа. Так як для першого реальний пільговий період складе 26-27 календарних днів, тоді як для другого лише 6-7 днів. При другому підході, незалежно в який день тижня клієнт «вліз в борг» у нього є жорсткі 30-45 днів, в період яких користування кредитом здійснюється на пільгових умовах.

    Руслан Волинець, директор департаменту роздрібних продажів банку «Надра»

    Цей термін залежить від швидкості обробки інформації процесинговим центром банку. Якщо фінустанова має власним процесинговим центром, то процедура погашення кредитної заборгованості та відображення цієї операції за балансом карткового рахунку займе пару годин. Після цього клієнт може знову використовувати кредитні кошти в рамках нового пільгового періоду. Власний процесинговий центр нашого банку дає можливість обробляти такі операції швидко, протягом годинидвох.

    Максим Уманець, менеджер продуктів департаменту розвитку роздрібного бізнесу Credit Agricole

    Для того щоб пільговий період поновлювався, потрібно не тільки розуміти, як він розраховується, тобто контролювати термін, число закінчення, а й знати правила погашення заборгованості, для його поновлення.

    В першу чергу, погашати повністю використаний кредитний ліміт слід як мінімум за день до закінчення пільгового періоду. При цьому, бажано, в цей день не здійснювати видаткових операцій по карті. Найчастіше, погашаючи заборгованість клієнт думає, що виконав умови пільгового періоду, і в цей же день продовжує проводити видаткові операції по своїй карті, а пізніше виявляється, що кредит не повністю погашений.

    Це пов’язано з тим, що фактичне зарахування коштів відбувається пізніше, в деяких випадках банки здійснюють зарахування погашення кредиту на наступний день.

    Щоб уникнути подібних ситуацій, погасивши заборгованість, рекомендується здійснювати користування кредитом з наступного дня, а також не боятися звертатися за роз’ясненнями в свій банк.

    Галина Терлецька, начальник департаменту роздрібного обслуговування ВБР

    Все залежить від способу погашення заборгованості, скористатися кредитним лімітом з новим відліком пільгового періодуклієнт зможе з моменту потрапляння грошових коштів на рахунок, в ідеалі однієї години достатньо.