Кабмін продовжив на місяць дію надзвичайних заходів на ринку електричної енергії

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

Кабінет міністрів України продовжив на місяць дію надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, вперше розроблених, оприлюднених і введених в серпні 2014 року в зв’язку з загальноекономічною та політичною ситуацією в країні. Про це йдеться у розпорядженні уряду (№124), оприлюдненому на веб-порталі Кабміну. "Продовжити термін дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії на один місяць", – йдеться в документі. Кабмін у середині серпня оприлюднив прийнятий порядок введення заходів надзвичайного характеру в період порушень нормальної роботи ринку електроенергетики країни. Кабмін визначив, що критеріями порушень є поломка енергоустановок або втручання третіх осіб в роботу енергоустановок і мережевого господарства, що призводить до порушення режиму перетоків по магістральних та міждержавних електромереж, до перевантаження мережних елементів та обмеження споживання електроенергії більш ніж на 100 МВт.

Додатковими критеріями ПП названі: зниження резерву енергогенеруючих потужностей об’єднаної енергосистеми нижче допустимого рівня протягом трьох днів, критично низький рівень забезпечення ТЕС паливом, а також наявність більш ніж тримісячної заборгованості перед виробниками за спожиту електроенергію. Тимчасові надзвичайні заходи включають: обмеження цін на ринку електроенергії, встановлення особливих умов купівлі-продажу електроенергії, встановлення обов’язкових вимог до виробництва, постачання і купівлі-продажу електроенергії, а також встановлення умов експорту або імпорту електроенергії. Вводяться заходи є тимчасовими, і термін їх дії не перевищує один місяць. У той же час, Кабмін може продовжити цей період, але не більше ніж на один місяць. В період дії надзвичайних заходів всі суб’єкти ринку електричної енергії незалежно від форми власності зобов’язані діяти відповідно до стандартів операційної безпеки функціонування об’єднаної енергетичної системи з урахуванням оперативних команд держпідприємства "Росукренерго".   Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО "

Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією". Як повідомляє прес-служба Президента цим рішенням будуть прийняті заходи по виключенню із розрахунків на оптовому ринку електроенергії підприємств, що виробляють електрику на тимчасово окупованій території. У відповідному указі від 14 лютого, оприлюдненому на сайті Президента 20 лютого також додається саме рішення РНБО. Частина з пунктів рішення позначені грифом "секретно".   Зазначимо, що Білорусь у 2015 році планує збільшити в два рази експорт електроенергії і здійснювати її поставки в Україну.

Відповідну заяву зробив сьогодні, 26 лютого, в ході прес-конференції глава Міністерства енергетики Білорусі Володимир Потупчик, передає газета "Гроші плюс". За його словами, якщо Білорусь зможе реалізувати свої плани, то в поточному році експорт електроенергії з Білорусі може досягти 1 млрд кВт.ч, що в два рази більше, ніж у минулому році, коли експорт становив 500 млн кВт.ч. Він зазначив, що в даний час інтерес до закупівель електроенергії у Білорусі в нинішньому році висловили Україна і Польща. У свою чергу, за його словами, білоруська сторона готова запропонувати Києву здійснювати постачання своєї електроенергії на український ринок.

 • Валерия

  Соглашусь с авторами статьи, даже если нечем платить кредит, паниковать, конечно, не стоит. Банки и коллекторские службы могут грозить судебным разбирательством и конфискацией имущества, но на самом деле не станут делать этого, если Вы должны не очень большую сумму (и сумма вашего долга меньше будущих судебных издержек). Реструктуризация и кредитные каникулы – действительно хороший выход. Ну уж если получилось, что вы допустили ошибку, и брали кредит за кредитом, чтобы гасить предыдущий – возможно, вам стоит подумать о том, чтобы уехать на заработки в другую страну, где ваши кредиторы вас не достанут.

 • Алёна

  Друзья моего мужа работали на заводе, хозяин которого все оборудование взял в кредит. Оборудование стало неэффективным, платить он не смог, на него подали в суд, но он скрылся. Три года считался пропавшим без вести, но даже не выезжал из страны, просто сменил место жительства и работал неофициально. А когда дело закрыли он нашелся и теперь живет спокойно, ничего не должен.

 • Алиса

  Надо думать о погашении, еще до момента взятия. Ну если уж случилось, что взяли, не в коем случае не берите еще.

 • Евгения

  Бывают ситуации когда очень нужны деньги,но брать в кредит надо только в крайнем случаи.Всегда следует думать чем будешь отдавать.И никогда не надо брать следующий кредит для погашения предыдущего.