Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (8 оценок, среднее: 4,38 из 5)
Зміст статті

Люди, яким необхідні гроші в борг, добре знають, що є альтернатива звичному банківському кредиту – це борг від приватних осіб під відсотки і під розписку. Є люди, які володіють певним капіталом, заробіток яких полягає у видачі приватних кредитів. У цій статті ми і поговоримо про те: чи варто брати в борг у приватних осіб, до яких наслідків це нерідко призводить, і на що саме в цьому випадку необхідно звернути увагу.
Якщо вам необхідна якась грошова сума, але в банку вам її не дадуть через не хорошої кредитної історії, або з інших причин, а в кредитні організації ви самі не хочете звертатися, то в будь-якій газеті можна з легкістю знайти оголошення про грошових позиках від приватної особи. Давайте ж розглянемо, чи є у таких кредитів переваги і недоліки.

гроші в борг

гроші в борг

шахрайство

Як правило, більше половини оголошень про надання грошової позики приватними особам – це не що інше, як шахрайство. Наприклад, ви звернулися за наданими контактними даними, і вам пропонують завести пластикову карту або ж якийсь електронний гаманець, після чого поповнити їх на яку-небудь суму для активації. Потім ви повідомляєте реквізити карти або гаманця потенційному кредитору, і він просто краде гроші і зникає.

Не рідкість така ситуація коли несумлінний кредитор вимагає від вас розписку про те що ви виплатите ту чи іншу суму з відсотками або договір застави. В результаті гроші вам так і не перераховуються, але при цьому ви залишаєтеся повинні йому. У цьому випадку на вашу адресу будуть сипатися погрози, адже всі підписані документи явно не на вашу користь.

Де можна взяти позики у приватної особи?

Знайти необхідну суму грошей від приватної особи можна наступними способами:
– Зайти на спеціалізовані форуми в інтернеті;
– Прочитати оголошення в інтернеті і ЗМІ;
– Звернутися до заможних знайомим;
– Дізнатися у знайомих, де вони займали гроші
– Дати своє власне оголошення про те, що вам необхідні кошти під заставу або під відсотки.

Умови отримання:

Якщо людина не є шахраєм, а заробляє на тому, що дає грошові кошти в борг, то він може поставити будь-які умови. Можливо, його цікавитиме ваш заробіток, хоча б, тому що він повинен знати, як ви віддасте борг. Багато хто запитує про те, для чого вам потрібні гроші. Але деякі з позичальників вимагають всього лише оформлення договору застави або нотаріально завіреного договору позики.
Врахуйте, що відсотки по таких позиках завжди дуже високі і нараховуються щомісяця. В середньому вартість кредиту від приватних осіб становить не менше 3-х – 6-ти відсотків на місяць. Є такі позичальники які вимагають 10 відсотків. При цьому відсотки розраховані на всю суму боргу, а не як у банківських установах на залишок заборгованості.

А ось терміни позик невеликі – від 1-го місяця до півроку. Якщо ж ви хочете отримати кредит на рік або кілька років, то це практично не реально.
Цікаво, – що в багатьох розвинених країнах законодавством заборонені приватні позики під відсотки. Тобто людина може зайняти потрібну суму тільки лише безкоштовно. Саме з цієї причини при оформленні нотаріального договору, в нього вписується вся сума з відсотками, а позичальник отримує лише обумовлену суму. І навіть якщо він віддасть борг через тиждень, але відсотки при цьому розраховані на кілька місяців, то за договором позики, кредитор зажадає від нього відсотки за весь період.

Особи, які видають позики, найчастіше вимагають не розписку, а саме нотаріальне оформлення договору позики. Причому відповідальність, а отримання боргу доведеться в будь-якому випадку нести. При порушеннях кредитор звернутися до правоохоронних органів або до представників криміналітету. Причому ще не відомо, що краще.
Якщо ви берете приватний позику, то чітко виконуйте всі прописані зобов’язання з повернення коштів. Навіть найменше порушення термінів оплати призведе до більш плачевних наслідків, ніж прострочення по кредиту в банківській установі.

Приватні позики, що видаються під заставу нерухомості

Врахуйте, що взяти велику суму у приватної особи без застави не вийде. Кредитори в цьому випадку видають позику під заставу нерухомості, в сумі приблизно половини її ринкової вартості. У цьому випадку не тільки полягає нотаріальний договір, а й нерідко кредитор забирає собі оригінали всіх документів на нерухомість, для підстраховки. У цьому випадку потрібно бути особливо обережним, адже досить проблематично повернути великий борг з величезними відсотками. Якщо ж ви не виконаєте свої зобов’язання, то можете втратити дах над головою. Жартувати з кредиторами, які видають грошові суми під заставу майна не варто, адже вони добре знають, як діяти при найменших простроченнях і таким чином вони відберуть у вас квартиру, набагато швидше, ніж будь-який банк. Багато хто з них дають позики з прицілом на такий результат.

Чи варто брати такі позики?

Напевно ви вже зрозуміли що не варто. Насамперед, це дуже дорого, і крім цього, звичайно ж, небезпечно. Якщо вам так вже необхідна певна сума грошей, то зверніться за нею в макрофінансову організацію чи до банківської установи. Але врахуйте, що споживчі кредити – це наслідок неправильного управління фінансами, і крім цього велике навантаження на ваш бюджет. Якщо ж, незважаючи на всі застереження, ви все-таки вирішили взяти позику у приватної особи, то при підписанні документації будьте гранично уважними. Незайвим буде скористатися і допомогою юриста.

Джерело: finbox.com.ua

 • reks

  Потрібен кредт в розмірі 12000 грн на 6 місяців.

 • марина

  потрібно тнрміново 30000,допоможіть

 • Максим

  Потрібно кредит 5000 грн під любий процент на 1рік.

 • свят

  Потрібно 4000 тис. Гривень.
  Терміново. Допоможуть візьму під процент невеликий.

 • Марі

  Терміново потрібно 5000-доларів під відсотки,розгляну різні пропозиції.мій номер телефона-0990947677

 • Алиса

  Позичати гроші під проценти у приватних кредиторів дуже небезпечно. На жаль, я в цьому переконалася на власному досвіді. В моєму випадку мене ошукали через мою необережність і недосвідченість. Склавши договір на рік, не помітила, що через пів року процент збільшується вдвічі. Це просто здирство. Доречі кредитори не будуть давати Вам відсрочку, як це робить банк. Надалі ніколи не буду позичати гроші ніде, окрім як у банку.

 • Nata

  Менi i ранiше здавлось, що позичати треба тiльки у добре знайомих людей, А брати у борг у якихось приватних осiб, якi тобi не знайомi зовсiм – це ж самогубство. У цiй статтi пропонують кiлька вариантiв, де можна позичити грошей. Я важаю, що тiльки у заможних знайомих. або дiзнатися у знайомих де вони брали грошi. коли вони знадобилися. I такоi iнформацii, повинно бути якомога бiльше

 • Володимир Башкатов

  Брати гроші в борг у приватних осіб дуже ризиковано. Позикодавці не є альтруїстами, тому при наданні грошей обов’язково підстрахуються. Тобто будуть вимагати ліквідну заставу. Наприклад нерухоме майно, або автомобіль, або інше. І умови будуть жорсткими. Ще добре, якщо цей сучасний Гобсек не буде пов’язаний з криміналом. Тоді, у випадку прострочення, боржником займуться бандити. Якщо є, що надати в заставу, краще звернутися до банку, вони зазвичай ідуть назустріч, навіть при поганій кредитній історії.

 • Анна Ермоленко

  Як для мене, позичати гроші під проценти в наш час, та ще й в приватних кредиторів, дуже ризикована справа. В статті наведено декілька варіантів вирішення грошової проблеми, проте в наш час довіряти в такій справі можно хіба що дуже добре знайомим перевіреним людям і банку. Адже дуже багато людей через свою необережність та необізнаність часто стають жертвами, та змушені віддавати останнє, щоб погасити кредит.

 • Diana

  Я стараюсь так розподіляти свій дохід, щоб потім не брати гроші під проценти, але іноді це неможливо через певні обставини. Тож тоді краще позичити у родичів, можна навіть написати розписку. Або вже взяти кредит у банку, є також можливість найняти фінансового експерта, що може допомогти в отриманні кредиту навіть якщо у вас погана кредитна історія. Або ж родичі можуть за вас поручитись в банку. Так буде набагато безпечніше.

 • Святослав

  Гроші в борг, та ще й від приватних кредиторів? О ні…Ви бачили які в них проценти? Краще вже завести кредитну картку в банку, там хоч 7% комісія,якщо знімати гроші з банкомата. Краще вже так, а взагалі варто утриматися від кредитів, хоча це і важко, тому що вони мають таку здатність накопичуватися, а вилізти з них значно складніше, ніж залізти)

 • Анастасия Гордиенко

  Как по мне, так быть кому-то должным это обременительно. Но иногда возникают такие ситуации, непредвиденные ситуации, когда денюшки нужны очень срочно, а до зарплаты ещё более чем пол месяца. В этом случае можно взять как займ, так и кредит. Это очень хорошая помощь в трудное время. Но я считаю, что все должно быть официально и с документами, чтобы не стать жертвой мошенников, которых сейчас, к сожалению, очень много.

 • Екатерина Слепцова

  Я тоже считаю, что занимать деньги у посторонних частных лиц просто недопустимо. А у своих-дело рискованное, как говорится: “хочешь потерять друга – займи ему денег”. Поэтому, если все-же возникла ситуация, когда срочно необходимы деньги, то лучше обратиться в банк.

 • Алина

  Да уж, сколько мошенников развелось то. Я вообще стараюсь с кредитами не связываться, тем более у частных лиц деньги брать. Разведут – даже не успеешь подумать. Лучше конечно с банком работать, если уж сильно надо.

 • Alla Marchishina

  Иногда вот такие кредиты очень выручают. Главное брать у надежных лиц и
  все будет хорошо! Ведь частенько случается так, что нужны большие
  деньги, а взять их неоткуда…Приходится занимать

 • Лилия Омелькина

  Признаюсь честно, я регулярно беру кредиты подобного плана у своих знакомых. Хорошо выручают, если не хочется связываться с банками. Плюс такого займа, не высокие проценты и возможность договориться.

 • Viktoriya Rozhkovskaya

  Я бы не рисковала брать частные кредиты. Попробуй найти таких надежных лиц, а на своих ошибках учится не хочется в таком деле. Предпочитаю кредитную карту в нормальном банке и стараться не срывать сроки. Так спокойней жить.