Де взяти кеш-кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

cashПолітична нестабільність змусила банки пригальмувати кредитування. Припинена навіть видача коротких і дорогих кеш-кредитів. «Гроші в борг» з’ясували, де все-таки ще можна «позичити до зарплати».

«Ви є клієнтом нашого банку?» – саме так відповідають у більшості банківських колл-центрів на прохання розповісти про умови видачі кредитів готівкою. Для тих, хто не є і ніколи не був клієнтом цього банку, можливість оформити навіть невеликий короткий позику закрита.

А адже ще кілька місяців тому банки активно роздавали кеш-кредити. Максимальні суми сягали 100-200 тис. грн., і це без застави та поруки. Позичальнику було достатньо підтвердити працевлаштування і пристойний розмір офіційної зарплати. Без довідки про доходи, лише з паспортом і кодом, можна було отримати 20-30 тис. грн., а то і всі 50 тис. грн. При цьому умови кредитування були цілком прийнятні: річна переплата (з урахуванням всіх комісій і страхових платежів) становила 30-60%.

Тільки своїм кеш

Минуло всього два місяці, а ситуація змінилася кардинально. З 10 банків – лідерів кеш-кредитування в строю залишилося четверо – Креді Агріколь, Альфа-Банк, Ідея Банк і ОТП (див. таблицю). Інші або повністю закрили видачу кеш-кредитів («Платинум», «Російський Стандарт» і UniCredit), або кредитують тільки «своїх» клієнтів (ПУМБ, «Ренесанс Кредит», Дельта Банк).

«Зараз банк сфокусований на обслуговування діючих клієнтів», – відрубала операціоніст на «гарячій лінії» Дельта Банку. На всі наступні запитання відповідала, що «банк приймає такі рішення в односторонньому порядку і клієнтів про них не повідомляє».

Співробітники інших банків були більш прихильні, намагаючись обнадіяти потенційного клієнта: «обмеження тимчасові», «як тільки ситуація стабілізується, банк знову почне кредитувати», «залиште свій телефон, ми передзвонимо, коли з’явиться можливість обробляти нові заявки». У «Платинуме» і «Російському Стандарті» повідомили, що продовжують оформляти кредити на покупку товарів, а в UniCredit можна відкрити кредитну картку з лімітом.

Чому банкіри вирішили закрити видачу коротких і дорогих позик, для яких, здавалося б, зараз саме час? Причин декілька: це і проблеми з ліквідністю (адже вона зараз потрібна банкам, в першу чергу, для розрахунку з вкладниками, які періодично піддаються паніці і починають знімати вклади), і дорожнеча ресурсів (депозитні ставки зростають). Але головна причина – девальвація. У січні-лютому населення досить активно оформляло кеші і подчищало кредитні ліміти. За обесценивающуюся гривню купувалася техніка, меблі і т. д., все те, що подорожчає в результаті девальвації. Ось банкіри і змушені були закрити видачу нових кредитів.

Тут же – і відповідь на питання про те, коли кредитування відновиться. Коли гривня перестане падати.

Альтернатива банку

Настав, нарешті, зоряний час фінансових компаній та кредитних спілок. Поки банки затягують пояси, небанківські фінансові установи активно просувають свої послуги в маси. Проте варто бути вкрай уважними, вдаючись до послуг таких кредиторів: умови кредитування у них можуть виявитися непрозорими, а обслуговування кредиту може обійтися дорожче, ніж у ломбарді. На щастя, такі проблеми виникають далеко не з усіма небанківськими установами.

Кореспонденти «Грошей в борг» обдзвонили п’ять найбільш відомих компаній, які займаються роздрібним кредитуванням (див. таблицю). Лише дві з них пропонують умови, схожі з банківськими – КС «Сімейна Позика» і «Кредит-Маркет». Максимально тут можна отримати 50-75 тис. грн. на термін 3-4 роки. Номінальна ставка – 12-15% річних плюс щомісячна комісія 1,7–3%.

GlobalCredit і ДеньгиОнлайн кредитують на супер-короткі терміни – до 14 днів під 700% річних, що більше схоже на ломбардні позики, ніж на кредит готівкою. Компанія ИзиКредит (ТМ iCredit) взагалі викликала у нас питання. По телефону співробітник повідомив, що кредит можна оформити на максимальну суму у 5 тис. грн. на строк до 42 тижнів. Інші умови менеджер розповість клієнту на місці, у клієнта… будинку. Виявляється, це такий сервіс: менеджер приїжджає до майбутнього позичальника додому, «підбирає оптимальні умови кредитування», на місці оформляє договір і видає кредит. Не сумнівайтеся, за погашенням позики менеджер також приїде до клієнта додому. «Послуга по збору внесків дуже зручна для більшості наших клієнтів. Вона дає їм можливість займатися своїми повсякденними справами, не виділяючи особистого часу для обслуговування кредиту. У той же час, дозволяє нашим кредитних консультантів познайомитися краще з клієнтом, щоб розібратися в його потребах, дати адекватну пораду і запропонувати найкраще обслуговування», – йдеться на сайті компанії. Варто користуватися таким «сервісом»? Потрібно добре думати: вже дуже великий ризик стати жертвою не лише шахраїв, але і злодіїв.

У будь-якому разі, намагаючись отримати кредит готівкою, потрібно бути готовим до того, що витрати на обслуговування кредиту за рік перевищать 50% від отриманої суми.

 • Фурсин Александр

  Ніхто не застрахований від неприємностей. Мені терміново знадобилася велика сума грошей для лікування близької людини. Кредит в банку я вже взяв, потрібно було щось швидко вирішувати, оскільки час йшов на хвилини. Звернувся до “Кредит-Маркету”. Гроші пішли в потрібну справу. Тепер потихеньку віддаю борг і відсотки. Важко, але маму вилікували. Вибір є завжди. Головне, все зробити правильно

 • Олена

  Завжди з обережністю ставилася до кеш-кредитів. Та кілька місяців тому з’явилася потреба у величезній сумі грошей, яку я була не в змозі просто позичити у знайомих чи родичів. Тому вирішиkа звернутися до “Сімейної позики”. Умови кредитування мене задовільнили, більш менш схожі на банківські. Сподіваюся, що більше потреби у кеш-кредитах в мене не з’явиться, але тепер я знаю, з чим маю справу.

 • Karina Golub

  На мою думку, російські банки, враховуючи ситуацію в країні, треба було б закрити. Натомість, їх діяльність не була навіть призупинена. Російські бвнки діють, мають клієнтів, а це не може не впливати негативно на економіку Україну. Адже частина значна частина коштів йде до рук агресора. Більш того, російські спеціалісти мають доступ до української фінансової системи. Здивувало, що в статі немає жодного слова про робота Приватбанку.

  • Антон Зиновьев

   Чесно кажучи, я не є прихильником кредитів, тим паче зараз, коли можна залишитися без роботи у будь-яку мить. Тим більш, що кредитні спілки хочуть дуже великі проценти за свої послуги, а вибивати гроші з боржників вони добре вміють, це знаю з власного досвіду. Найкращий вихід це коли є овердрафт, можна перебитися до зарплатні, але коли потрібні дійсно великі гроші, то краще звертатися до банку.

 • fan181

  У мене був випадок. Не вистачало 4 тисячі доларів на купівлю квартири. Гроші потрібні були терміново. Ні один банк в місті не давав навіть 50 тис грн. Всі казали – криза. Але ось-ось все зміниться и знову будуть кредити. Лише одна кредитна спілка змогла дати 100 тисяч гривень, але під 35 відсотків річних. Та треба було багато документів зібрати. І дзвонять теперь раз у дві неділі нагадують про кредит. Вже жалію, що звязався з ними.

 • Maks

  Те що банки перестали надавати кредити населенню доволі зрозумілі речі і я б вчинив так само, дивлячись на політичну ситуацію в крайні. Але зараз багато так би мовити установ, які дають гроші в борг без довідки про доході та без інших справок, а лише за наявністю паспорту. Моя подруга взяла кредит в одному з таких місць, але відсотки за місяць набігли непогані. Їй звонили, погрожували приїхати додому. Довелось перезаймати і отдавати кошти.

 • Rita Romanova

  Нiхто не хоче брати на себе надлишковi грошовi зобов`язання але iнколи можно все життя прожитии та не заробити необхiдних грошей. Кредити надают нам багато можливостей треба так думати, коли береш кредит. Я- за, беру, але питання про вiдсоток, то вже iнше, вони б могли бути меньшими бо iнфляцiя нереальна, настрiй гiршиться. Була спроба взяти в moneyveo кинула, занадто багато iнформацii потребують.

 • Олена

  Ніколи не хотіла брати кредит, і батьки не радили. Ще з першого курсу універа почала відкладати гроші на квартиру, але їх все одно не вистачало на омріяну квартиру в новобудові. Взяла кредит два роки тому, досі його виплачую. Ще й розумію, що вже скоро потрібно буде робити ремонт. Довелося додатково підпрацьовувати, бо я вже мала досвід з кредитом, і повторення історії не бажаю, краще перетерплю якось.

 • Yury Kuppa

  Знаєте, що я вам можу сказати. Якщо можна обійтись без кредиту, краще не берить його. Пам’ятаю, якось знайомий брав кредит, але не зміг його погасити вчасно, бо мати сильно захворіла, а він знаходився з нею у лікарні. Лікарня в іншій країні…Отже, коли він приїхав додому, його очікували мільйон пропущених викликів на телефоні (він залишав телефон з Київстаром дома) та величезна пеня у банку. Якщо не горить – краще зберіть необхідну суму грошей. Я розумію, що ситуації бувають різні та тому пам’ятайте – коли берете кредит, завжди рахуйте, скільки вам буде потрібно за нього заплатити!

 • Анна

  Зараз людям як i ранiше не высточае грошей, вони шукають вихiд iз скрутного становища, йдуть до банка, але кредити вже не надають, бо в людей немае чим вiддавати потiм тi грошi. У людей повно боргiв i банки вже не мають довiру. Кто з вас позиче грошi знаючи що вам iх не повернуть?

 • Илона

  Звичайно в житті бувають різні ситуації, однак на мою думку брати кредит необхідно тільки в крайніх форсмажорних випадках. Не раджу користуватися послугами небанківських фінансових установ, адже знаю безліч ситуацій з життя знайомих та друзів, котрі стали жертвами “прозорого” сервісу. Однак маєш голову – уникнеш зайвих неприємностей, то ж вибір за вами.

 • Helen

  Ситуації, звичайно, бувають в житті різні, але, на мою думку, краще ніяких кредитів ніде не брати. Можна десь заощадити, щось не купити, але завжди мати якусь суму грошей на випадок форс-мажорних обставин. Люди беруть кредити не від хорошого життя, і я вважаю, що заробляти на цьому гроші – аморально. Колись людство це зрозуміє. А що стосується кеш-кредитів, то якщо хтось зважуються їх брати, треба дуже уважно підходити до вибору фінансової установи в цьому випадку. Я б ніколи, наприклад, не ризикнула запросити менеджера такої компанії до себе додому. Так дійсно можна стати жертвою злодіїв, і не тільки не отримати ніяких грошей, а й втратити своє майно.

 • Марина Любимова

  Марина Любимова

  Я думаю, кредит – це та ще авантюра. З урахуванням нинішнього економічного становища нашої країни, позичальник не може бути застрахований від ризиків. Однак, часто трапляються ситуації, коли немає іншого виходу. У цьому випадку, я б рекомендувала якісно поставитися до вибору банку. Банки, які на ринку багато років викликають більшу довіру. Ну, і чим менший відсоток, тим краще. Іншим компаніям категорично не довіряю.

 • Антоніна Стаценко

  Так склалось, що в кризу в нас народився син, вже більше року я в декреті. Чоловік працює, але того що він заробляє ледь вистачає. При цьому в нас немає свого житла. Близько двох років тому ми вирішили взяти кредит на житло. Але в умовах кризи банки не поспішали їх видавати, процес загальмувався, а в результаті ми відмовились від цієї ідеї. Зараз ми винаймаємо квартиру, але я вдячна долі, що ми не взяли тоді тих грошей, так як при нинішній нестабільній політичній ситуації ми б не змогли виплатити всю суму. Ситуації бувають різні, але слід сім раз подумати, перш ніж вішати собі на шию таке ярмо, як кредит. Моя думка така, що це останній варіант, який треба розглядати при пошуках необхідної суми грошей. Та коли нема іншого вибору, цей варіант має право бути.

 • Дарія Вихновець

  Інколи взяти кредит є просто необхідним для життя. Я завагітніла, це була неймовірно радісна звістка і для мене, і для чоловіка. Але матеріально ми зовсім не були готові до дитини. А нас не було власного житла, заробітної плати вистачало хіба що не голодувати. А малюкові потрібне і ліжечко, і ванночка, і одяг. Тому ми взяли кредит. І для нас це було спасінням. Думаю, що кредити, це дійсно допомога тим, у кого складне фінансове становище. Це дійсно допомагає в житті.

 • Борис

  Зараз таке життя, що потрібно час від часу брати кредит для того, щоб купити дорогі речі, або сплатити лікування, народження дитини, тощо. Я ніколи не боявся брати кредит готівкою, то му що впевнений в тому, що маю змогу його вчасно повернути. Головне правильно розрахувати свої сили, щоб не брати зайвого, та не обтяжувати себе борговим тягарем. Усі цінні речі, ми беремо в кредит: побутву техніку, авто, навідь на відпочинок гроші позичали в банку. Це дуже зручно та легко.