Чи варто брати мікрокредит? Всі за і проти

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    У кожній родині трапляються ситуації, коли терміново потрібні гроші. Зламалася машина або холодильник, хтось захворів чи потрапив у біду. Коли сімейний бюджет розписаний до копійки, такі витрати стають головним болем. Як дожити до зарплати, якщо витрачені відкладені кошти? Чи варто брати мікрокредит?

    Що таке мікрокредит?

    Багато чули про мікрофінансові організації, що пропонують мікропозики «до зарплати за годину. Офіси таких фірм є майже в кожному великому торговому центрі. У метро часто ходять люди, і пропонують гроші всім бажаючим. Розберемося, чи варто брати мікрозайм і чого очікувати від МФО.
    Мікрозайм – той же борг, але на невелику суму і короткий термін. Мікрокредити зазвичай мають розмір від 3 до 30 тисяч гривень і на термін від декількох днів до одного місяця. Видають їх не банки, а приватні фірми — мікрофінансові організації (МФО).
    На відміну від банківського кредиту, оформлення мікропозик не вимагає багато часу і збору безлічі документів. Вимог до позичальників майже ніяких, але зате і процентна ставка лихварська – 2-3% в день, а в розрахунку на рік це 700-1000% річних. Але MoneyVeo дає кредит новому клієнту під 0%, і це правда.

    Коли варто брати мікрокредит

    Мікрокредит буде виправданим кроком, якщо ви тимчасово залишилися без грошей і твердо впевнені в близькому отриманні коштів. Гроші потрібні негайно, а на роботі затримали виплату або до зарплати пара днів. Перш ніж звертатися до МФО, подумайте, чи не можна зайняти в іншому місці. Якщо гроші потрібні терміново або зіпсована кредитна історія, то йти в банк не має сенсу. Але розгляньте можливість позичити грошей у друзів або родичів. Попросіть достроковий аванс на роботі. Якщо ж ці варіанти не підходять, то залишається мікрозайм.
    Перевага мікропозик – швидкість оформлення. Достатньо заповнити анкету та пред’явити паспорт. Заявку можна подати через інтернет, а гроші отримати через півгодини готівкою, на картку або електронний гаманець. Вимоги дуже м’які — не потрібен великий стаж і рівень доходу, і на кредитну історію часто дивляться крізь пальці. З вас не попросять заставу або поручительство родичів.

    Як вибрати мікрокредит?

    Головне – це процентна ставка і строк мікропозик. Не йдіть в першу-ліпшу МФО, вивчіть різні пропозиції і виберіть найнижчу процентну ставку. Подайте заявки в різні організації на нашому сайті.
    Можемо порадити вам сервіс підбору мікрокредитів.
    Також серйозно поставтеся до оцінки терміну. Мікрозайм на місяць буде непосильним тягарем для бюджету. Але оцінюйте сили реально – прострочення виплати загрожує серйозними штрафними санкціями.
    Звертаючись до МФО, спочатку варто переконатися, що це не шахраї. Діяльність мікрофінансових організацій контролюється НацБанком, на їх сайті ведеться реєстр МФО України. Перевірте, чи є обрана фірма в цьому реєстрі.
    Перед укладенням договору вам зобов’язані надати повну інформацію про умови позики, ваші права та обов’язки. Уважно вивчіть порядок дострокового погашення, розмір комісій та умови штрафних санкцій.
    Як споживча послуга, мікрокредити підкоряються вимогам закону про захист прав споживачів. Це означає, що в договорі про микрозайме не допускаються:

    -умови про односторонню зміну умов договору позики (в тому числі процентної ставки);
    -додаткові комісії за видачу позики або дострокове погашення;
    -мораторій (заборону) на дострокове погашення;
    -нав’язування послуг (страхування життя або працездатності).

    Якщо виявили щось з цього в договорі – краще відмовтеся від підписання і зверніться в іншу компанію.

    Чи варто брати мікрокредит?

    Мікрокредит можна розглядати як один з варіантів, якщо є постійний дохід і нестача грошей тимчасове явище. Але навіть у такому випадку краще заздалегідь оформити кредитну карту з невеликим лімітом.
    Ось коли ні в якому разі не можна звертатися за мікрокредитом:

    -гроші потрібні, щоб заплатити за іншими боргами. У цьому випадку ви не вирішуєте проблему, а ускладнюєте її.
    -немає постійного доходу. Без доходів ви не зможете розрахуватися вчасно і дуже швидко потрапите в безвихідну ситуацію.