Чи по кишені Вам кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

groshi8
Якщо ви вирішили взяти кредит, переконайтеся, що у вас є можливість виплачувати щомісячні платежі, які приплюсуються до ваших поточних витрат. Підрахувавши, скільки грошей кожен місяць надходить в сімейний бюджет і йде з нього, ви зможете зрозуміти, чи по кишені вам ще одна заборгованість.

Спочатку складіть бюджет

Щоб побачити, потягнете ви новий кредит, слід підрахувати бюджет своєї родини. Це покаже, чи залишається у вас на руках якась сума в кінці місяця після оплати рахунків і покупки всього необхідного.

Які пункти включити в сімейний бюджет?

Складаючи бюджет, неважко упустити з виду пару статей витрат, особливо якщо для них призначені автоматичні платежі. Нижче приведений приблизний список витрат сім’ї:
Будинок;
Іпотека або оренда;
Комунальний податок;
Тариф за користування водою;
Страхування житла та домашнього майна;
Газ;
Електрика;
Кабельне телебачення;
Стаціонарний і мобільний телефони, інтернет-послуги.

Існуючі заборгованості

Платежі за банківськими та/або магазинним кредитними картками;
Погашення позики;
Платежі за покупок в розстрочку і внутримагазинным кредитами (наприклад, кредити на меблі, телевізор тощо).

Вам буде цікаво: Як взяти гроші до зарплати на картку?

Проїзд

Заправка машини;
Автострахування;
Податок на автомобіль;
Техобслуговування;
Виплати по кредиту на автомобіль;
Інші транспортні витрати (квитки на потяг, автобус тощо).

Предмети першої необхідності

Їжа;
Одяг;
Предмети особистої гігієни, побутова хімія.

Інші особисті витрати

Внески в пенсійний фонд;
Внески при страхуванні життя;
Інші види страхування (на випадок важких хвороб, на випадок втрати доходу).

Діти

Витрати на навчально-виховні установи;
Аліменти;
Дитячий одяг;
Шкільні поїздки;
Репетитори, гуртки.

Розваги

Кафе, ресторани;
Кав’ярні, бари;
Абонемент в спортзал;
Відвідування перукарні;
Лотерейні квитки;
Абонентське телебачення;
Підписка на газети та журнали;
Походи в кіно, театр, на концерти та інші заходи;
Витрати на свята;
Хобі.

Звичайно, у кожному будинку свої статті витрат, тому не варто вважати цей список повним і остаточним. Подумайте, на що ще ваша сім’я витрачає гроші.

Хороша ідея — зібрати виписки з банківських рахунків і кредитних карт за останні 3 місяці і відстежити всі свої щомісячні витрати (враховуйте, що у вас можуть бути платежі, які необхідно здійснювати раз на 6 або 12 місяців). Постарайтеся включити абсолютно всі витрати — це дозволить побачити реальну картину. Накиньте ще трохи понад отриманої суми на випадок підвищення цін або непередбачених витрат.

Підрахувавши, скільки ви витрачаєте в місяць і скільки вам потрібно в якості «фінансової подушки», ви зможете побачити, чи по кишені вам новий кредит.
Перегляньте свої фінансові зобов’язання

Оцініть свої доходи і витрати, подумайте про те, чи зможете ви платити за всіма рахунками і кредитами, якщо захворієте або втратите роботу.

У випадку, якщо вам важко вносити щомісячні платежі, якщо у вас багато позик і кредитів, є сенс переглянути свій борг і пошукати способи його зменшити. Якщо зробити це не вийде, ні в якому разі не беріть нові кредити, не розплатившись з поточними заборгованостями.
Впевнені, що новий кредит вам по кишені?

Якщо складання бюджету показало, що наприкінці місяця у вас залишається достатньо вільних грошей, і ви вирішили, що можете собі дозволити новий кредит, все одно варто почекати і порівняти різні кредитні продукти, щоб знайти найвигідніший.
Ледь вдається зводити кінці з кінцями?

Якщо за підсумками формування бюджету стало ясно, що у вас дуже мало або зовсім немає грошей на ще один щомісячний платіж — значить, займати гроші вам не по кишені.

Важко усвідомлювати, що ви ледь справляєтеся з поточними фінансовими зобов’язаннями, але не пускайте цю проблему на самоплив. Складіть бюджетний план, який дозволить виплатити всі ваші поточні борги. Якщо не виходить зробити це самостійно, пошукайте організації, безкоштовно консультують з питань заборгованостей.