Борг населення з оплати послуг ЖКГ в січні зріс до 10,8 млрд грн

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

Заборгованість населення України (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) по оплаті житлово-комунальних послуг збільшилась у січні 2016 р. порівняно з груднем на 22,03% і на кінець січня склала 10 млрд 774,3 млн грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Нагадаємо, у грудні борг населення за житлокомпослуги становив 8 млрд 829,1 млн грн. Також э тенденція у населення частіше брати гроші в борг.

Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 1 місяць.

У січні 2016 р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 5,9 млрд грн (56,8% нарахованих за цей період сум). Серед регіонів найвищий середній по країні рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Волинській і Черкаській областях (159,3% і 118,3% відповідно), найнижчий – у Тернопільській (19,7%).

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт.год), на одного власника особового рахунку у січні 2016 р. становили 1250,1 грн.

У січні 2016 р. мали борг за 3 місяці і більше: за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 27,2% власників особових рахунків, газопостачання – 20,4%, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 19,9%, вивезення побутових відходів – 19,4%, централізоване водопостачання та водовідведення – 17,8%.

Протягом січня 2016 р. населенням сплачено за електроенергію 1 млрд 438,5 млн грн (106,6% нарахованих за цей період сум). Заборгованість населення з оплати електроенергії на кінець січня 2016 р. становила 3 млрд 71,4 млн грн. Зазначимо, у зазначеному прес-релізі Держстату, відсутні дані про рівень оплати по регіонах, т.к. українці все частіше потребують грошей до зарплати.

На виконання постанови Кабінету міністрів України від 27 червня 2003 року № 976 “Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово‐комунальні послуги” у січні 2016 р. з населенням було укладено 1,9 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості. Загальна сума, на яку було укладено договори в частині погашення реструктуризованої заборгованості, становила 7,6 млн грн, а сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала 5,8 млн грн.

  • Мария

    Не дивлячись на деяку скруту у власних фінансах, ми з чоловіком в обов’язковому порядку оплачуємо комунальні платежі. Не можемо навіть уявити, що пропустимо якій-небудь платіж. Ймовірно, така позитивна звичка.

  • Artyom Myronov

    На даний момент зростання борга по ЖКГ це природно, оскільки маленькі зарплати а ціни за послуги ростуть. Але по крайній мере люди намагаються хоч як то оплачувати послуги.

  • Настя Ложкіна

    Борг зростає, бо грошам нема звідки взятися у звичайних людей. Треба посилювати не збирання боргів з боку держави, а соціальну допомогу.