Аннуїтетний платіж – що це?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Будь кредитний продукт володіє цілим комплексом параметрів, які слід знати, щоб мати можливість знизити переплату і зберегти власні кошти. При вивченні кредитного договору можна зіткнутися з декількома такими моментами, найбільш відомі з яких розмір кредиту, сума початкового внеску (за наявності), розмір комісії банку, наявність санкцій за дострокове погашення і т.д. При цьому деякі показники носять так сказати одноразовий характер, інші актуальні на все впродовж терміну кредитування.

    Так комісія за розгляд заявки (при її наявності) стягується банком лише один раз, санкції з приводу дострокового погашення позики, мають певний термін дії, а комісія за обслуговування позикового рахунку буде стягуватися до повного погашення позики.

    Тип погашення позики

    Як правило, потенційного позичальника в першу чергу цікавить річна ставка, вона ж є головним об’єктом залучення клієнтів банківськими установами. Між тим процентна ставка не є головним параметром, визначальним підсумкову вартість кредиту.

    Так, одним з найбільш важливих моментів, від якого дійсно буде залежати скільки позичальникові доведеться переплатити за користування позиковими коштами, є тип погашення кредиту. А він в свою чергу може бути диференційованим або аннуїтетним. Від цих же параметрів залежить і наскільки вигідно погашати взятий у банку позику достроково.

    Ануїтет, як спосіб погашення кредиту

    При аннуїтетних платежах кредит виплачується рівними частками. Зазвичай саме за такою схемою в більшості випадків і відбувається погашення банківського кредиту. Але удавана на перший погляд простота планування щомісячних платежів під собою приховує дещо не найприємніших для позичальника моментів. Зокрема:

    при погашенні кредиту аннуїтетнимі платежами частка відсотків в щомісячних платежах значно вище, в порівнянні з диференційованими платежами.
    в перебігу першого терміну дії кредитного договору саме відсотки будуть займати переважну частину платежу, що не вигідно для позичальника, який побажав погасити кредит достроково. Адже в цьому випадку сума основного боргу буде набагато вище, ніж він очікував. Та й виплачені відсотки він вже не поверне.

    У зв’язку з цим, перш ніж узяти кредит, за яким передбачений аннуїтетний платіж, слід чітко собі уявляти за яким принципом будуть проводиться розрахунки з банком.

    Аннуїтетний платіж – переваги і недоліки

    Аннуїтетний платіж є найбільш вигідною схемою погашення для банківської організації, адже він дає вигоду за відсотками, а клієнта в свою чергу звільняє від необхідності щомісяця спілкуватися із співробітниками банку, для того щоб дізнатися суму наступного платежу. Крім того такий платіж вигідний позичальникові і в разі, якщо він планує достроково погасити взятий кредит, і чим більше сума кредиту, тим вигідніше ануїтет.

    Таким чином, до переваг даної схеми погашення банківської позики можна віднести:
    його легкість в оплаті. Як вже було сказано аннуїтетний платіж передбачає однаковий розмір щомісячних платежів, що значно полегшує завдання позичальнику, адже він вже знає скільки саме йому потрібно буде заплатити.
    аннуїтетний платіж підходить для тієї категорії позичальників, у яких немає можливості вносити на початку терміну кредитування досить великі суми по кредиту,
    навіть враховуючи інфляцію, рівні щомісячні платежі не особливо обтяжливі.
    Однак у ануїтету є свої недоліки, зокрема це стосується суми переплати за кредит, яка в значно більше, ніж при диференційованих платежах. Крім того, якщо у позичальника з’явитися можливість частково достроково погасити кредит, то в підсумку йому все одно доведеться надалі виплачувати тугіше суму, що і до внесення частково дострокового платежу.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг