6 порад тим, хто орендує автомобіль за кордоном

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

Збираєтеся в закордонній поїздці взяти автомобіль напрокат?

Ось декілька порад про те, на що звертати увагу при оренді,
як зробити все без помилок, уникнути неприємних несподіванок –
і провести незабутній відпустку.

Порада 1. Вивчіть умови оренди

Перед оформленням броні насамперед уважно вивчіть умови оренди на сайті компанії, яка здає автомобіль. Зокрема, вивчіть умови оплати додаткових послуг. Один з найважливіших пунктів – умови скасування броні, адже у всіх нас можуть раптово змінитися плани.

Будьте готові до того, що якщо ви, оформивши замовлення на автомобіль, пізніше з якихось причин її скасувати, а може бути, і просто не з’явитесь у призначений день в пункт прокату, компанія візьме з вас свого роду штраф. Тому завчасно загляньте в умови бронювання. Якщо там не вказано, що скасування броні безкоштовно, то з вас мають право списати так звану «no show fee» – плату за неявку, вартість якої в середньому складає 40 євро.

Порада 2. Перевірте комплектацію і стан автомобіля

Автомобіль в оренду повинен передаватися чистим і з повним баком пального. При цьому повернути машину вам, швидше за все, буде потрібно з тією ж кількістю палива – на всякий випадок уточніть цей момент у співробітників прокату.

При отриманні ключів і документів на автомобіль не забудьте провести огляд автомобіля спільно з службовцям компанії на предмет пошкоджень. Результати мають бути відображені в акті приймання передачі транспортного засобу (check-out report). Слід звернути увагу, що наявність додаткових послуг, як-то: наявність навігатора, дитячого крісла і т. д. є платним.

При здачі автомобіля прокатної компанії також рекомендуємо заповнювати акт повернення автомобіля (check-in report). В цьому випадку менша ймовірність неприємних несподіванок у вигляді додаткових списань з карти (про них йтиметься нижче). Без такого документа вам навряд чи вдасться з’ясувати їх причину.

Порада 3. Будьте готові до блокування депозиту

При отриманні автомобіля в пункті прокату на вашому рахунку може бути заблокована певна сума. Незважаючи на те, що в SMS-повідомленні вас повідомлять про списання коштів, що насправді ця сума не буде списана з вашого рахунку: вона буде всього лише заблокована прокатною компанією.

Заблокована сума – це депозит, який компанія спише тільки в тому випадку, якщо ви пошкодите автомобіль. Сума депозиту складе, швидше за все, від 300 до 1500 євро, в залежності від країни і типу автомобіля.

Після того, як ви повернете машину без пошкоджень, гроші повернуться у ваше розпорядження протягом 30 днів після блокування. Тому не варто цього лякатися – просто тримайте на цій або іншій карті достатню суму, щоб не залишитися без засобів в момент блокування.

Порада 4. Визначтеся з тим, де хочете повернути машину

При необхідності ви можете повернути авто в іншому місті чи навіть в іншій країні. Однак такі послуги зазвичай платні (платіж «one way fee») і обговорюються заздалегідь. Найдешевший і найпоширеніший варіант – це повернення автомобіля в те ж місце, де автомобіль був орендований.

Порада 5. Вивчіть умови страхування автомобіля

При укладенні договору оренди можливі наступні варіанти:

– Страхування від пошкодження і ДТП (CDW – Collision Damage Waiver). Стандартне страхування CDW може передбачати наявність ліміту відповідальності клієнта (франшизи), розмір якої залежить від класу автомобіля

– Страхування від угону (TP – Theft Protection)

– Страхування перед третіми особами (TPL – Third Part Liability)

– Зниження відповідальності при угоні автомобіля STP (Super Theft Protection)

– Страхування Вашої цивільної відповідальності (PAI – Personal Accident Insurance)

– SCDW (Super Collision Damage Waiver) – зниження відповідальності при пошкодженні автомобіля

Найчастіше вартість страхування становить від 5 до 25 євро в день, в залежності від класу автомобіля.

Рада 6. Враховуйте можливість додаткових платежів

Майте на увазі, що прокатна компанія має право після здачі раніше орендованого вами автомобіля виставляти додаткові платежі на списання з вашої банківської карти.

Ось найбільш поширені списання після здачі машини:

– адміністративний збір за порушення ПДР (вартість може досягати декількох десятків євро за одне порушення)

– порушення правил проїзду платних доріг

– порушення правил користування парковками

– збитки, які не покриваються страховкою

– додатковий кілометраж (якщо такий обумовлений в умовах оренди) і т. д. Такі списання, відносяться до числа відкладених платежів, є законними, відповідають умовам оренди
та правил міжнародних платіжних систем

– збільшення терміну оренди автомобіля

– заправка автомобіля

Сподіваємося ця інформація була корисна для вас!
Бажаємо приємної подорожі і незабутніх вражень!